x
0 (532) 394 37 29
 
2017 Temmuz 17

ŞİFA KAYNAĞI DUT FİDANI

Dut lezzeti ve besin değerinin yüksek olması nedeni ile yaygın olarak tüketilmektedir. Ağaçları 4-5 metreye kadar ulaşır, daha çok ılıman iklimleri sever. Ayrıca dut ağacının yaprakları ipek böcekleri için zengin besin değeri içerir. Taze olarak tüketildiği gibi kuru olarak da tüketilebilir ve reçel, marmelat, meyveli yoğurt, pekmez, şurup, dondurma, meyve suyu yapımında da kullanılır. Yaprakları  saç dökülmesine karşı ilaçlı tedavi olarak kullanılmaktadır.

Devamını okuyunuz...
2017 Temmuz 06

ARBEQUNA ZEYTİN

Arbequna zeytini,İspanya’nın kuzey doğusunda Katalonya bölgesinde bulunmuştur.Günümüzde dünyada 55.000 civarı hektarda yetiştirilmektedir. Türkiye’de 2006 yılı itibariyle yetiştirilmeye başlanmış ve kısa sürede üretimi yaygınlaşmıştır. Ülkemizde bodur zeytin olarak bilinmektedir.Arbequna zeytininin kısa süre içerisinde bu kadar çok tercih edilmesinin nedeni yağının kalitesi, bakımının ve hasadının kolay yapılabilmesidir. Zeytinyağının asit oranı düşüktür, yağın aromasının yanı sıra besin değeri bakımından da zengindir.

Devamını okuyunuz...
2017 Haziran 20

MEYVE BAHÇESİ TESİS EDİLİRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Farklı iklim koşulları nedeni ile her bölgede farklı meyve tür ve çeşitleri yetiştirilmektedir. İyi bir meyve bahçesi tesisinin kurulması, uygun  tür ve çeşit seçimi  ile gerçekleşmektedir. Bu nedenle meyve bahçesi tesis edilirken dikkat edilmesi gereken önemli bazı hususlar vardır.Bunlar:

1)      Yer Seçimi.

2)      Tür ve Çeşit Seçimi.

3)      Anaç Seçimi.

4)      Tozlanma  İsteğinin Bilinmesi.

5)      Dikim Sistemleri ve Dikim Sıklığı

Devamını okuyunuz...
2017 Haziran 05

CEVİZ FİDANI ÇEŞİDİ SEÇERKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Türkiye coğrafi ve konumu ve iklimsel özellikleri bakımından verimli ceviz yetiştiriciliği yapılabilen  avantajlı ülkelerden biridir. Bu kapsamda yapılan araştırmalar sonucunda son 20 yıldır ülkemizin değişik bölgelerinde ceviz bahçeleri kurulmuş ve başarılı sonuçlar alınmıştır. Bu süreçte elde edilen önemli bilgilerden biri de bahçe oluştururken uygun ceviz fidanı çeşidinin seçimidir. Ceviz fidanı çeşidinin dikim yapılacak bölgenin iklim koşullarına uygun olması gerekmektedir.

Devamını okuyunuz...
2017 Mayıs 30

BODUR ZEYTİN YETİŞTİRİCİLİĞİNDE SIK DİKİM

Bodur zeytin yetiştiriciliğinde sık dikim uygulamalarının temel amacı, geleneksel yetiştiriciliğin ekonomik açıdan yeterince sonuç vermemesi buna karşılık sık dikimde ağaçların hem verime erken yatmaları hem de verimin yüksek olmasıdır. Zeytinde sık dikim uygulaması son 20 yıldır başarıyla yürütülmektedir. Bu uygulamanın başarılı olmasının en önemli sebepleri; %100 makinalı hasat yapılması,3.yıldan başlayarak verim alınması, yüksek verimlilik, uygun çeşit seçiminin önemi, yüksek kalitede yağ elde edebilme ve tüm üretimin %100’ünün natürel sızma yağ olmasıdır.

Devamını okuyunuz...
2017 Mayıs 23

ZEYTİN YETİŞTİRİCİLİĞİ

Zeytin ağacı dünyanın en eski meyve ağacı olarak bilinmektedir. Anavatanı Anadoludur. Ticari anlamda yetiştiriciliği Ege, Marmara ve Akdeniz Bölgesinde yapılmaktadır. Dünyanın en önemli zeytinci ülkeleri arasında olan Türkiye dane zeytin üretimi bakımından dünyada 4. Sırada yer almakla birlikte siyah zeytin üretiminde 1.sıradadır. Elde edilen ürünlerin %75’i yağlık , %25’i sofralık olarak değerlendirilmektedir.

Devamını okuyunuz...
2017 Mayıs 16

Her Bahçeye Bir Badem Fidanı

Kuru yemişlerin vazgeçilmezi olan bademler, lezzeti ile adeta insanları mutlu ediyor. Türkiye kuru yemiş piyasasının en pahalı ürünü olan bademler, düşük gelirli kesim için bir lüks haline gelmiştir. Kuru yemiş fiyatlarındaki dalgalanmalar hem üreticiyi hem tüketiciyi olumsuz etkilemekte olup insanları yepyeni bir arayışa itmektedir. İnsanlar artık her kuru yemişi kendi yetiştirdiği gibi badem fidanını da kendi yetiştiriyor. Ancak her badem fidanı verimli olmuyor. Bademler hem aşılama gerektirip hem de her toprağa uyum sağlayamadığından kök atma olayı gerçekleşmiyor. 

Devamını okuyunuz...
2017 Mayıs 16

Güvenli Online Fidan Satışı

Herkesin farklı farklı ilgi alanları bulunmaktadır. Bahçelerle uğraşmak da pek çok kişi için tutku haline dönüşmektedir. Bahçeniz için seçebileceğiniz pek çok fidan çeşidimiz bulunmaktadır. Özveri ve ilgiyle yetiştirip büyütebileceğiniz fidanlarımızı görmek için fidandeposu.com adresini ziyaret edebilirsiniz. Fidan çeşitlerimiz ile ilgili her türlü bilgiye bu siteden ulaşabilir, fidanlarla ilgili her türlü teknik bilgiyi de inceleyebilirsiniz. Online fidan satış konusunda uzun zamandır hizmet vermekteyiz. Deneyimlerimizi ve tecrübelerimizi siz bitki severlere aktarırken satın aldığınız ürünler için de memnuniyetinizi sağlamayı hedefliyoruz.

Devamını okuyunuz...
© 2015 fidandeposu.com
T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.