Kuşburnu Fidanı Yetiştiriciliği

Kuşburnu Fidanı Yetiştiriciliği

10 Ekim 2018

Toprak, iklim, rakım, güneşlenme gibi koşullar sağlandığında kuşburnu fidanı yetiştiriciliği her yerde yapılabilir. Özel bir toprak türü aramayan kuşburnu fidanları için Fidandeposu.com'dan güvenle alışveriş yapabilirsiniz. Güneşi seven bir bitki olan kuşburnu fidanları için "fidan şeçiniz" bölümünden kolay ve ekonomik alışveriş yapma şansına sahipsiniz.

Sipariş edilen kuşburnu fidanları dikilmeye hazır halde gönderilmektedir. Fideler dikildikten sonra hemen can suyu verilmelidir. Dalları ve gövdesi esnek olan kuşburnu fidanı yetiştiriciliği için bir direk ya da çardağa ihtiyaç yoktur. Rüzgardan, soğuktan kolay kolay etkilenmezler. Zor koşullara karşı oldukça dayanıklı bir bitki türüdür.

kusburnu fidani fiyatlari

Kuşburnu Fidanı Bakımı

Suyu seven bir bitki olan kuşburnu, yağış almayan bölgede ekildiyse bol bol sulanmalıdır. Kuşburnu yetiştiriciliğinde iyi bakım için gübreleme şarttır. Fidanlar ekildiği zaman gübre de verilmelidir. Ayrıca 2 yılda bir verilen çiftlik gübresiyle toprağın yapısı korunarak ve gevşemesi sağlanır. Böylece kuşburnu toprakta bulunan zengin besin maddelerini daha kolay alabilir. Yeni sürgünlerin oluşumu hızlanırken, meyveler irileşir.

Normal şartlarda, hastalıklara ve zararlılara karşı dayanıklı olan kuşburnu yetiştirmek oldukça kolaydır. Ayrıca oluşabilecek her türlü hastalığının da tedavi edilebilmesi mümkündür. Kuşburnu bitkilerindeki verimi ve kaliteyi arttırmak için düzenli budama yapılmalıdır. Yaklaşık 2 yılda bir yapılan budama ile bitki canlanır ve verimi artar. Budama sayesinde bol ürün alınmasını sağlanır.

Kuşburnu Meyvesinin Faydaları

Kuşburnu meyveleri P, C, A, B1, B2, E ve K vitaminleri bakımından zengindir. Ayrıca başta P ve K elementleri olmak üzere pek çok mineralde bulundurur. Vitamin ve mineraller açısından zengin olan kuşburnu meyveleri aynı zamanda şifa deposudur.

Böbrek ve mesane taşlarına, cilt yaralarına, diş eti kanamalarına, enfeksiyonların giderilmesine, eklem sorunlarına ve göğüs ağrılarına etki eder. Ayrıca akciğer lekelerinin oluşumunu engelleyip, akciğeri temizlemektedir. Fidandeposu.com'dan kuşburnu fidanı çeşitlerine ulaşabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.