Pepino Fidanı Yetiştiriciliği

Pepino Fidanı Yetiştiriciliği

05 Aralık 2018

Kolombiya, Peru ve Şili'de yetişen pepino artık ülkemizde de bilinen bir meyvedir. Ilıman bölgelerde yetişen bu fidanın yaprak özelliği hoş bir görüntüye sahip olmasını sağlamaktadır. Oldukça sulu olan pepino meyveleri, A,B,C vitaminleri bakımından zengin olduğu gibi, kalsiyum bakımından da zengindir. Mide şikâyetlerine de fayda sağlaması dolayısıyla ile pepino fidanı yetiştiriciliği pek çok kişinin ilgisini çekmektedir. Fidandeposu.com bu fidanları, en ekonomik ve sağlıklı bir biçimde sağlamaktadır.

pepino fidani online satis

Pepino Fidanı Neden Tercih Edilmeli?

İlk olarak yapraklarını dökmeyen bir bitki olmasından dolayı her mevsim güzel bir görüntü sunar. Ağustos ayında çiçek açan pepino fidanı, kısa sürede meyve verir. Meyveleri, sulu ve besleyicidir. Meyvelerinin içinde çekirdek olmadığından kolayca ve bütünüyle tüketilebilir. Ayrıca tadı ülkemize yabancı değildir. Kavuna benzeyen bir tadı vardır. Meyve, dondurma yapımında da kullanılmaktadır. Kolesterol düşürücü etkisi ile bilinen meyveye talep her geçen gün artmaktadır.

Pepino Fidanı Online Satış

ucuz pepino fiyatlari

Pepino fidanı da başka birçok fidan gibi Fidandeposu.com tarafından en uygun fiyatla tedarik edilmektedir. Uygun fiyatla alınan pepino fidanları kısa sürede uyum sağlayarak meyve verecektir. Zira ılıman iklimi seven pepino için toprak seçme sorunu yoktur. Popülerleşen pepino fidanı yetiştiriciliği için en doğru adres olan firma, farklı özellikteki fidanları en uygun fiyatlarla sunmaktadır. Ayrıca, farklı boylardaki fidanları müşterilerine sunarak meyve fidanları konusunda alternatif seçenek oluşturmaktadır.

İLGİLİ BLOG

Fidan Seçimi: Bahçe kurarken dikkat edilmesi gereken unsurların başında fidan dikimi gelmektedir.Aksi taktirde yanlış fidan seçimi para, emek ve zaman kaybıdır.Fidan dikiminde dikkat edilmesi gereken bazı unsurları şöyle sıralayabiliriz:

  • Tür seçimi iyi yapılmalı, öncelikle bulunduğumuz yörenin iklim şartlarını değerlendirilmeli ve bu iklim şartlarına uyum gösterebilecek türlerden seçim yapılmalıdır.
  • Fidanların aşılı ve isimlerinin doğru olmasına dikkat edilmelidir.
  • Hastalık ve zararlıların olup olmadığı dikkat edilmelidir.
  • Fidanların köklerinde çürüme olmamalıdır.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.