Sırala
Toplam 5 ürün görüntüleniyor.

Aronia Berry Fidanı

Aronia Berry meyvesi, ana vatanı Kuzey Amerika'dan tüm dünyaya yayılmıştır. Kuzey Amerika yerlileri yıllar öncesinde ilaç kullanmaları gerektiği durumlarda bu meyveden yardım almışlardır, pek çok hastalığın tedavisinde kullanmışlardır. Meyvelerini yemeklerinde kullanmışlar, yapraklarını kurutarak çay olarak tüketmişlerdir. Zamanla daha çok üretilmeye başlanmış ve dünyada diğer ülkeler de bu kıymetli meyvenin farkına varmışlardır. Aronia Berry Fidanı ekilerek pek çok ülke şifalı bu meyveyi tüketmeye başlamıştır.

Aronia Berry Meyvesinin Ne Gibi Faydaları Vardır?

Bu güzel meyve antioksidan açısından en zengin meyvedir, bu özelliği sayesinde şifalı bir meyve olarak bilinir. Sağlık üzerinde çok olumlu etkileri vardır. B12 vitamini ve D vitamini dışında diğer bütün vitaminler içeriğinde bulunur. Yani vitamin içeriği olarak da çok zengindir. İçeriğinde antioksidan ve vitamin haricinde mineral de bulunur. Her yönden sağlık dostu bir meyvedir, süper meyve adını alan ve gerçekten süper bir meyvedir.

Aronia Berry Fidanı Nasıl Ortamları Sever?

Aronia Berry Fidanı, daha çok güneş alan ve nemli yerleri sever, çok sıcak istemez, soğuk bölgeleri daha çok sever. -25 derecedeki soğuk havaya dayanabilir, soğuktan zarar görmez. Çalı bitkiler sınıfına girer, bahçelerde süs bitkisi olarak kullanılırlar. Sonbaharda yaprakları kırmızıya dönüşür, kışın dökülür ve ilkbaharda yapraklar açar, beyaz renkteki çiçekleri açar, harika bir görüntüye kavuşur. Bu güzel meyve ağacına kavuşmak isterseniz Fidandeposu.com' dan online sipariş verip fidanı alabilirsiniz kargo ile evinize gönderilir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.