Sırala
Toplam 24 ürün görüntüleniyor.

Sarılıcı Bitkiler

Etkileyici ve eşsiz sarılıcı bitkiler olmadan bir bahçe asla tamamlanmamıştır. Evinizin en zarif köşelerini bile renklendirecek ve pergolalarınıza başka bir boyut kazandıracak güzel ve muhteşem bitkileri Fidandeposu.com adresinde bulabilirsiniz. Ama nereden başlayacağınızı bilmiyor musunuz? Öncelikle, karar vermeniz gereken şey, bitkilerin sadece süs olarak kullanmak mı, yoksa gölgesinden de faydalanmak ister misiniz?

Bahçelerinize Sarmaşık Gölgesi

Begonviller en popüler sarılıcı bitkiler ve ağaç türlerinden biridir, aynı zamanda adalarda ve genel olarak sahil bölgelerinde de bulunur. Etkileyici renkli çiçekleri, bahçenize başka bir boyut kazandırmaktadır. Sıcaklıklar yüksek olduğu zaman yaprak döken bir bitkidir ve ilkbahardan sonbahara kadar çiçek açar. Yüksekliği yaklaşık 10 metreye kadar ulaşır.

Sarmaşık yıl boyunca yoğun yeşil yaprakları nedeniyle ülkemizde de çok yaygın bir bitkidir. Duvarlara ve istediğiniz diğer yüzeylere tırmanabilir. Yoğun bitki örtüsü nedeniyle sıcak yaz günlerinde gölge ve serinlik sunan ideal bir bitkidir. Bu iki tür bitkiyi Fidandeposu.com adresinden sipariş edebilirsiniz. Sarılıcı bitkiler çok çeşitli ve görsel olarak mükemmel bir görüntü sağlamaktadır.

Kokulu Sarmaşıklar Fidandeposu.com’da

Yasemin ve hanımeli gibi tırmanan bitkiler eşsiz olan kokusu ve aromasıyla bilinir. Her türlü koşullara çok hızlı uyum sağladığından bu bitkiyi korumak için özel bahçe becerilerine sahip olmanız gerekmez. İlkbaharın ortalarına kadar çiçek açar. Özellikle yaz aylarında düzenli sulanma ihtiyacı duyar. Sıcak ve güneşli yerlere koyulmalıdır. Mavi yasemin ya da Çin yasemini olarak bilinen güney Afrika'da ortaya çıkan etkileyici bir yaprak döken bitkidir. Mavi yasemin ilkbahardan sonbahara kadar uzanan güzel mavi çiçekleri ile yoğun parlak yaprakları ve zengin çiçekleri bulunan bir bitkidir. Hızlı büyür iki metre yüksekliğe ulaşır.

Sarılıcı Bitki Türleri

Beşparmak dayanıklı ve etkileyici uzun ömürlü bir bitkidir. Çitler, pergolalar ve barınaklar üzerinde yetişen bir yaprak döken tırmanma bitkisidir. Hızlı bir büyümeye sahiptir ve on metre yüksekliğini çok çabuk aşar. Yaprakları yeşil sonbahar aylarında çarpıcı kırmızı bir renk alırlar, yaz aylarında ise sarımsı sarı-beyaz çiçekleri gösterir.

Vantuz gibi hareket eden genç dalları vardır. Çardak gülü bir yıllık yaprak döken sarıcı bitkidir. Bitkinin önemi nedeniyle, 20.000'den fazla çeşidi ve melezi vardır. Tüm bahçeler için harika bir görünüm sağlamaktadır. Özellikle de şaşırtıcı büyük çiçekleri olduğu için tercih edilir. Çeşitliliğe bağlı olarak gülün yüksekliği 6 metreyi geçebilmektedir. Çeşitli sarıcı bitkileri, yaprak döken ağaç türlerini, meyve fidanı türlerini Fidandeposu.com adresinde bulabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.