Sırala
Toplam 13 ürün görüntüleniyor.

Mandalina Fidanı

Mandalina Fidanı ılıman iklime sahip bölgelerde yetiştirilebilen uçucu yağ taşıyan, yaprak dökmeyen özelliğe sahip olup ülkemizde çok sevilen ve tüketilen bir meyve çeşididir. Genellikle Akdeniz bölgesinde, Ege ve Doğu Karadeniz Bölgelerinde bol miktarda üretilen mandalina narenciye üretimimizin yaklaşık %25’ini teşkil ediyor.

Mandalina Fidanı Yetiştiriciliği

Mandalina fidanı yetiştiriciliği sermaye, zaman ve emek isteyen bir iş olup, fidan yetiştiriciliğine başlamadan önce bahçe planlaması, ekoloji ve doğru çeşit seçimi araştırılması gereken bir konudur. Örneğin bir mandalina bahçesi tercih edileceği zaman ilk adım çevreyle ilgili özelliklerin tespitinin yapılmasıdır. Bu konu ile ilgili genel bilgi almak için ve mandalina fidanı çeşitlerinin bulunduğu fidandeposu.com sitesinden temin edebilir ve güvenli alışveriş yapılabilir.

Mandalina Fidanı Toprak ve İklim İsteği

Tüm narenciye çeşitlerin de olduğu gibi mandalina ağaçları da bol humuslu, süzek, ve derin topraklar yetiştirilmeye daha uygundur. Kökleri iyice derine indiği için oksijen ihtiyacı diğer ağaç çeşitlerine nazaran daha fazla olduğundan kesinlikle ağır topraklarda yetiştirilemez. Mandalina fidanının suyunun toprak yüzeyinden en az 1,5 metre kadar altta olması önemlidir çünkü aksi durumda toprakta iyi bir drenaj gerekir. Dikim yapılmadan önce arazi toprağının mutlaka analizinin yapılması gerekir.

Ayrıca toprak konusunda en önemli detay toprağın havalanan bir yapıya sahip olmasıdır. İklim özelliği olarak mandalina fidanı sıcak bir ortam ister ve sıcaklıkların -3 ve -4 altına düşmemesi gerekir, aksi durumda mandalina ağaçları donabilir. En uygun sıcaklık derecesi 21 derecedir. Mandalina fidanı yetiştiriciliği yapmak isteyenler detaylı bilgi sahibi olabilecekleri fidandeposu.com sitesine ulaşılabilir ve site üzerinden alışveriş yapılabilir.

Mandalina Fidanı Çeşitleri

Meyveleri son derece büyük ve kaliteli mandalina çeşidi olan ellendale, turunçgiller arasında soğuğa en dayanıklı verimli ve ticari açıdan depolama ve taşımaya uygun kabukları ince dobashi, dalları kırılmaya eğilimli olan hassas mandalina fidanı robinson, ağacı oldukça büyük olan ve erken hasad edilen bir çeşit olan sanburst gibi mandalina fidan çeşitleri için sertifikalı satış yapan fidandeposu.com sitesinde bulabilir ve yetiştiriciliği konusunda tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

 

 

 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.