x
0 (532) 394 37 29
 
Fiyat Aralığı
-
Stoktakiler
Toplam 1 ürün görüntüleniyor.

Herdem Yeşil Ağaçlar

Kış mevsimi yaklaşınca tüm ağaçlar yapraklarını döker ve yazın o güzel yemyeşil manzarasının yerini çıplak bir görünüm alır. Fakat herdem yeşil ağaçlar sayesinde kış mevsiminde de yeşil doğayla yaşayıp bahçenizin her zaman yeşil kalmasını sağlayabilirsiniz. Herdem yeşil ağaçlar; hem park alanlarını hem de yaşam alanlarınızı renklendirir. Ayrıca; bahçelerinizde, teraslarınızda size bahar havası yaşatır. Siz de kış mevsiminde yazı yaşamak için www.fidandeposu.com adresinden sipariş verebilir, bilgi alabilirsiniz.

Herdem Yeşil Ağaçlar Hangileridir?                                          

Kış ağaçları genellikle nemli ortamları seven dayanıklı ağaçlar olup her mevsim yeşil kalabilen ağaçlardır.

Servi Ağacı:

Ocak-şubat aylarında açan ve güzel bir kokusu olan servi; iki yılda olgunlaşmasını tamamlayıp ondan sonra açar. Akdeniz ve piramidal denilen çeşitleri vardır. Pul pul yaprakları ve kozalakları olan bir bitkidir. Daha çok nemli ve kuru toprakları tercih etse de her tür toprağa uyum sağlayabilen bitkilerdir. Kök kısımları oldukça kuvvetli, düz gövdeli ve çatlak kabuklu yapıdadır.

Göknar:

Özel kokusuyla ve iğne yapraklarıyla dikkat çeken göknar; herdem yeşil ağaçlar arasındadır. Oldukça uzun boylu olup 30-40 metreyi bulurlar. Kireçli toprağı sevmez. Gölgede daha iyi gelişir, ışığı sevmez. Az miktarda sulama yeterli olur.

Ladin:

Avrupa ladini olarak bilinen ladin çeşidine batı ladini de denir. Göknar gibi uzun dalları olan batı ladini 40 metreye kadar büyüyebilen, fazla mineral isteği olmayan, nemli toprağı seven, yaz kız yeşil yapraklarıyla dikkat çeken ağaçlardandır.

Ardıç:

Her türlü zor iklim şartına dayanıklı olan ardıç ağacı servigillerdendir. Kolay yetiştirilen ve iğne yapraklı olan bitkinin çeşitli türleri vardır. Bunlar; çalı türü, yer örtücü türü ve ağaç olanlardır. Yer örtücüler bodur olup 30 cm'e kadar büyür. fakat; ağaç ve çalı türleri 1-9 metre arası boya ulaşır. Kuraklığa dayanıklı olduğundan kontrollü sulanması gerekir.

Çam:

Çam ağaçları herdem yeşil ağaçlar grubuna dahil bir bitki olarak iğne yapraklı olup kış mevsiminde de yeşilin tonlarını korur ve yapraklarını dökmez. Pinus cinsine ait olan çamlar ülkemizde şu türlerde bulunur; karaçam, sarıçam, kızılçam, fıstık çamı ve halep çamı'dır.

Herdem yeşil ağaç fidanları için sizi fidandeposu.com adresine bekliyoruz.

© 2015 fidandeposu.com
T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.