Sırala
Toplam 13 ürün görüntüleniyor.

Kiraz Fidanı

Farklı boylarda ve farklı anaçlara aşılanmış kiraz fidanı siparişi için fidandeposu.com adresinden güvenle alışveriş verebilirsiniz. Online fidan satış sitemizde kiraz fidanı çeşitleri arasından istediğiniz kiraz fidanını seçebilirsiniz. Boyları ve anaçları farklı olsa da kaliteli kiraz fidanları doğru bakımla size istediğinizi verecektir. Her ürün içinde yer alan fidan seçiniz kısmı ile aradığınız meyve fidanına ulaşabilirsiniz.

Bodur, klasik ve yarı bodur olmak üzere üç farklı anaca aşılanmış kiraz fidanına mağazamızdan ulaşabilirsiniz. Çıplak köklü ve saksılı olmak üzere farklı alternatiflerle satın alabilirsiniz.  Yüksek verimli kiraz fidanlarımız, değişik toprak yapılarına kolay adapte olmaktadır. Ayrıca istediğiniz anacı seçerek sık dikim de yapabilirsiniz. Anaçların büyüklüklerini ve özelliklerini tablo halinde fidandeposu.com ' da bulabilirisiniz.

Sipariş edilen kiraz fidanı için çıplak köklü, saksılı ve tüplü olmak üzere üç farklı şekilde gönderim yapılıyor. Saksı ve tüp büyüklükleri hakkında detaylandırılmış tablo için fidandeposu.com adresini ziyaret edebilirsiniz. Tercih edilen büyüklükteki fidan için seçiniz bölümünden sipariş verebilirsiniz. Çıplak köklü fidan siparişlerinde, fidan 130 santimetrelik kutulara sığacak şekilde ayarlanıyor. Kiraz fidanının, dalları ve kökü budanıyor. Böylece kiraz fidanı dikime hazır bir şekilde gönderiliyor.

Kiraz Meyvesinin Özellikleri

Yuvarlak, iri ve yassı olan kiraz meyveleri, koyu ve parlak kırmızı kabuğa sahiptir. İnce yapılı olan kiraz meyvesi, sert, bol sulu ve kalitelidir. Kalp şekline de benzetilen meyve, lezzetli ve bol vitaminlidir.

Kiraz meyvesi, demir, potasyum ve kalsiyum açısından oldukça zengindir. Ayrıca A, B ve C vitaminleri de bulunduran vitamin deposu kiraz meyvesi büyük bir sağlık kaynağıdır. Sadece meyvesinde değil meyve sapında da sağlık barındıran kiraz meyvesinin etkileri saymakla bitmez. Sağlık sektöründe, birçok tıbbi tedavide kullanılıyor.

Kiraz meyvesi pastacılıkta da yaygın olarak kullanılıyor. Ayrıca yaz aylarında serin kiraz suyu, kiraz reçeli, kiraz kompostosu ve kiraz marmelatı olarak da tüketiliyor.

Kiraz Ağacının Özellikleri

Kiraz fidanı ağaç olacak kadar olgunlaşınca oldukça verimli bir hale gelir. Kiraz ağaçları yayvan ve kuvvetli ağaçlardır. Her sene meyve veren kiraz ağaçları çok hızlı gelişir. Meyvelerin hasat zamanı Mayıs sonu başlar.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.