Toplam 20 ürün görüntüleniyor.

Elma Fidanı

Ülkemizde çok tüketilen meyve çeşitlerinden olan elma  hemen her bölgemizde kolaylıkla yetiştirilebilir. İlk defa Orta Asya da yetiştirilmeye başlanan elma ağacı daha sonraları tüm dünyada yaygınlaşmıştır. Elma çeşitlerinin birçoğunu Fidandeposu.com sitesinde bulabilir ve güvenli alışveriş yapabilirsiniz.

Elma Fidanı Yetiştiriciliği

Ülkemizde yoğunluklu olarak elma yetiştirilen önemli merkezimiz Amasya olup yetiştirilen elma çeşidinin ismi de Amasya elmasıdır. Elma fidanı yetiştiriciliğinde önemli olan bulunduğunuz bölgeye uygun bir elma çeşidini tercih etmektir. 1960 yıllarında az güçlenen klon anaçlar varken 1990 yıllarından sonra elma fidanı yetiştiriciliğinde devrim denecek gibi yeni teknik gelişmeler ile meyvenin kalitesi yükselirken üretim maliyetlerinin düşürülmesine yönelik çalışmalar yapılmıştır. Elma fidanı yetiştiriciliğinde ilk dikkat edilecek konu ortam seçimi, yetiştiricinin fizyolojik bilgisi, seçilen elma çeşidinin pazarda ki satış durumu olmalıdır.

Elma Fidanı Yetiştiriciliğinde İklim Özellikleri

Elma ağacı özellikle soğuk ılıman iklim meyvesidir. Akdeniz bölgesinde 800 metreden yüksek yerlerde yetiştirilen elma meyvesi yoğun güneş ışığı aldığı için renk oluşumu da çok iyi olur. Sert kış iklimine karşı da dayanıklıdır.

Elma Fidanı Yetiştiriciliğinde Toprak Özellikleri

Elma fidanı bir çok toprak tipine uyum sağlar, özellikle  yeterli kireç ve humus özelliğine sahip tınlı, kumlu tınlı, tınlı kumlu ve geçirgen, nemli topraklarda gelişimi iyidir. Tüm bu bilgilerin detaylarına ve güvenli bir alışverişle meyve fidanı çeşitlerine fidandeposu.com adresimizden ulaşabilirsiniz.

Elma Fidanı Çeşitleri

Çeşit garantili  fidan üretimi yapan fidandeposu.com web sitemiz üzerinden aşılı birçok elma fidanı  çeşitlerini uygun fiyatlardan temin edebilirsiniz. Bunun yanında elma fidanının nasıl dikileceği, nasıl bakılacağı, sulama ve budama şekilleri hakkında tüm teknik ve yeterli bilgileri de sitemizden alabilirsiniz.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.