x
0 (532) 394 37 29
 
Fiyat Aralığı
-
Stoktakiler
10,80 TL 7,88 TL
10,80 TL 7,88 TL
10,80 TL 7,88 TL
10,80 TL 7,88 TL
10,80 TL 7,88 TL
10,80 TL 8,86 TL
10,80 TL 7,88 TL
10,80 TL 8,86 TL
10,80 TL 7,88 TL
10,80 TL 7,88 TL
10,80 TL 7,88 TL
10,80 TL 7,88 TL
Toplam 13 ürün görüntüleniyor.

Kayısı Fidanı

Yaz meyvesi, birçok çeşide sahip, tatlı bir tadı olan, turuncu renkli cevizden büyük meyveye kayısı denir. Ülkemizde en çok Malatya yöresinde yetiştiriciliği yapılır. Tatlı bir meyvedir. Çoğu iklimde yetişebilir. Farklı türleri vardır. Bahçenize kayısı fidanı dikerek yetiştirebilirsiniz fidanı Fidandeposu.com’dan alabilirsiniz.

Kayısı Fidanı Türleri Nelerdir?

Fidandeposu.com sitesinde bulabileceğiniz kayısı fidanı gibi çeşitleri şunlardır:

Şekerpare kayısı fidanı

Kabaaşı kayısı fidanı

Zaza kayısı fidanı

Vitillo kayısı fidanı

Thryinthe kayısı fidanı

Roxana kayısı fidanı

Malatya kayısı fidanı

Mevlana kayısı fidanı

Apricos(Iğdır kayısı) fidanı

Alyanak kayısı fidanı

Hepsini fidan olarak satın alabilir bahçenize ekebilir kendi meyvenizi toplayabilirsiniz. Büyük bir bahçeye sahipseniz, yetiştiricilik yapabilirsiniz. Kayısı fidanı alırken Fidandeposu.com kullanabilirsiniz.

Fidan Özellikleri Nelerdir?

Fidandeposu.com sitesini kullanarak almak istediğiniz fidan türünü belirleyebilirsiniz. Seçtiğiniz fidan türüne ait farklı anaca aşılı veya farklı boyutta fidanları kendiniz seçebilirsiniz. Genel olarak fidan boyları önemli değildir. Çünkü hepsi aynı meyveyi verir. Tüm fidanlar aynı aşı ile aşılanır. Fidanların bir diğer özelliği ise farklı topraklara uyum sağlamaları ve sık dikim yapılmaları için bodur, yarı bodur ve klasik anaçlara aşılanabilmeleridir. Fidandeposu.com sitesinde fidanlar çıplak kök, tüp ve saksı içinde satılırlar. Kayısı fidanı fotoğraflarını incelemek isterseniz web sitesinde bulabilirsiniz. Satın almanız halinde çıplak köklü fidan 130 cm'lik kutulara sığdırılır. Dalları ve kökleri budanır. Elinize ulaştığında dikime hazır olur.

Kayısının Özellikleri Nelerdir?

Kuvvetli ve yayvandır. Aşırı verimlidir. Orjinali Anadolu topraklarıdır. Ovaldir, meyle lobları simetriktir. Ufak bir basıklığı vardır. Turuncu olur, güneş gören yerleri kırmızılaşır. Et dokusu orta sert denilebilir, kalite olarak iyi bir kaliteye sahiptir. Tatlı-mayhoş tadı vardır. Yaş şekilde uzun süre depoda kalamaz, kurutulabilir, kurusu uzun süre depolanabilir. Orta dönemde çiçeklenir. Derim vakti temmuz sonu olarak gözlenmiştir. Her bölgeye rahatlıkla dikilir, her bölgede tutma olasılığı büyüktür. Çok gösterişli bir meyvedir. Sofralık bir meyvedir. Ticari fiyatı oldukça yüksektir Kayısı fidanı klasik anaçlı kök sistemine sahip ise meyve vermesi aşağı yukarı 4 yılı bulur. Ancak kayısı fidanı bodur veya yarı bodur ise 1-2 yıl içinde rahatlıkla meyve alabilirsiniz.

© 2015 fidandeposu.com
T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.