Sırala
Toplam 1 ürün görüntüleniyor.

Dağ Çileği Fidanı

Dağ çileği çoğunlukla ılıman bölgelerde yetişen lezzetli bir meyve olarak bilinmektedir. 1-2 cm büyüklüğünde olan bu pütürlü ve yuvarlak meyve, olgunlaşmasının öncesinde yeşil renkte, olgunlaşmasının ardındansa kırmızı renkte görülür. Kocayemiş ismi ile de sıkça bilinir. Bu meyvenin fidanı Fidandeposu.com sitesi aracılığıyla oldukça uygun fiyatlar ile alıcılara gönderilmeye devam ediliyor.

Meyve Fidanları İle Rengârenk Bahçeler

Bahçede yetişebilme özelliği olmakla beraber; Akdeniz, Karadeniz, Marmara ve Ege ikliminde yetişmektedir. Oldukça göz alıcı güzelliğe sahiptir. Antioksidan deposu olarak bu bitki, meyve şeklinde tüketilebilir. Bununla beraber komposto ve reçel yapımında da kullanılmaktadır. Fidanı, büyüleyen güzelliğiyle olağanüstü bir görüntüye sahiptir. Bahçeleri ve parkları rengârenk şekilde süslemektedir.

Fidandeposu.com sitesi aracılığıyla güvenli bir şekilde dağ çileği fidanı satın alabilirsiniz. Sizler de bu lezzetli meyveyi rahat bir biçimde yetiştirebilirsiniz. Diğer bir ismiyle Kocayemiş, bir çalı türüdür. Boyu genellikle beş ile on metre arasındadır. Üst yüzeyi parlak, tüysüz, alt yüzü açık yeşil, uçları sivri, kenarları testere dişli ve derimsi bir görünüşe sahiptir. Salkım halinde toplanır, uç kısımları yeşilimsi çiçekleri beyaz olan bir türdür. Meyveleri ise; küre biçimindedir. Meyveler, 1-2 cm çapındadır. Yüzeyleri pürtüklüdür. Olgunlaşmadan önce meyvesi de yeşilimsidir. Olgunlaşmış hali ateş kırmızısıdır ya da portakal rengini taşır.

Her Derde Deva Meyveler

4-5 tohumu bulunan etli meyvesi vardır. Meyveleri toplanmaz ise bir yıl boyunca bu bitki; yeni meyvelerini verene kadar dalında kalabiliyor. Türkiye’de Akdeniz, Karadeniz, Marmara ve Ege bölgesinde makilerle beraber bulunuyor. Bahçeleri yeşillendirdiği kadar meyvelerinin vitamin kaynağı da olduğu bir gerçektir. Taze olarak yenilebildiği gibi, reçel ve marmelat yapımında da kullanılmaktadır.

Aynı zamanda dağ çileği parfüm ve jöle yapımında dahi kullanılabilmektedir. Halk arasında idrar söktürücü, antiseptik ve müshil amacıyla da kullanılmaya devam edilmektedir. Yaprakları ayrıca kanamayı durdurma özelliği taşır. İdrar yolları için antiseptik özelliği bulunur. Diyabet ve yüksek tansiyon gibi konularda pek çok faydasının olduğu bilinmektedir. Zengin antioksidan, vitamin E, vitamin C ve karoten içeriğine de sahiptir. Fidandeposu.com sitemizden kaliteli ve en uygun fiyatlı meyve fidanlarına ulaşabilirsiniz.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.