Sırala
Toplam 1 ürün görüntüleniyor.

Çıtlık Fidanı

Fidancılık işleriyle uğraşanların her türlü süs bitkisi, meyve fidanı, anaç ve bahçe ekipmanlarını bulabileceği fidandeposu.com kaliteli ve güvenilir bir hizmet vermektedir. Fidan seç bölümünden, istenilen fidanın ismi yazılarak rahatlıkla ulaşılır ve kolayca sipariş oluşturulabilir. Sipariş verilen fidanlar dikime hazır halde ve budanmış olarak gönderilmektedir. Son dönemde meyvesinden börek harcı, çerez, Menengiç kahvesi, sabun  üretimi yapılan çıtlık fidanı için de ekonomik alışveriş yapabilirsiniz.

Güvenli online alışveriş imkanı sunan firma hızlı ve ücretsiz kargosuyla % 100 müşteri memnuniyeti odaklı çalışmaktadır. Doğal meyve fidanları, sağlıklı aşılanmış anaçlar ve kaliteli bahçe ekipmanları ile aradığınız her hizmeti rahatlıkla burada bulabilirsiniz. 7 gün 24 saat siteden online olarak destek alabilir, sipariş verebilirsiniz.

Çıtlık Fidanı Özellikleri

Menengiç olarak da bilinen çıtlık fidanı sakız ağacıgiller familyasına ait bir bitkidir. Akdeniz bölgesine özgü bir fidan olan ve yaprak döken çalı formunda bir fidandır. 6 ila 9 metreye kadar boyu uzayabilen, karşılıklı dizilen bileşik yaprakları vardır. Her bir yaprağı 6- 10 adet parlak ve küçük yapraktan oluşur. Reçine kokusu olan menengiç fidanı, kırmızımsı ve mor renkli çiçekler açmaktadır. Çiçeklenmesi genellikle Nisan ve Mart aylarında görülmektedir. Meyveler küçük ve küre biçiminde olup olgunlaştığında yeşil ve maviye dönüşmektedir. Tohumların olgunlaşması ise Eylül- Ekim aylarında tamamlanmaktadır.

Çıtlık Fidanı Yetiştiriciliği

Drenajı iyi yapılmış, havalanmış, hafif, kuru ve sıcak toprakları seven çıtlık fidanı toprağa dikilir dikilmez gelişim göstermektedir. En iyi gelişimi ise alkali topraklarda olmaktadır. Fazla boyu uzamayan fidanlar yavaş yavaş büyümektedir. Gün ışığı isteği oldukça fazla olan fidanın bakımı da son derece kolaydır.

Çıtlık Fidanı Çeşidi

Türkiye'nin Akdeniz bölgelerinde kırsal kesimlerinde yetişmekte olan çıtlık fidanı, Adi Çitlenbik (Celtis Australis) fidanı olarak Fidandeposu.com'dan sipariş edilebilir. Birçok ismi olan çıtlık yöreye göre; menengiç, çitlenbik, çitemik, bıttım, çedene olmak üzere farklı isimlerle anılmaktadır.

Kredi kartına tek çekim, havale ve kredi kartına taksitle ödeme seçenekleri sunan Fidandeposu.com'dan ekonomik ve avantajlı alışveriş imkanı bulmak mümkündür.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.