x
0 (532) 394 37 29
 
Fiyat Aralığı
-
Stoktakiler
Toplam 3 ürün görüntüleniyor.

Kivi Fidanı

Sindirim sistemini ve bağışıklık sistemini kuvvetlendiren, kan basıncını dengeleyen, Astım, bronşit hastalıklarına iyi gelen, diyabet hastaları için şifa olan ve gebelik öncesi beslenmede çok önemli fayda sağlayan kivi, tropikal bir meyvedir. İçerisinde A, E, K vitaminleri ve potasyum, lif, magnezyum ve kalsiyum gibi birçok minareli de barındıran bu meyve bahçelerde ve mutfaklarda olmazsa olmazlardandır.

Kivi Fidanlarının Temini Nereden Yapılır?

Elma, armut, portakal, erik, kayısı mandalina ve kivi fidanı hatta ceviz ve fındık fidanı gibi rengarenk, sağlıklı birçok meyve fidanları ile bu fidanların yetiştirilmesi için gerekli bilgiler (doğru gübreleme ve sulama, budama, toprak türü ve hava şartları gibi) Fidandeposu.com adresinde ayrıntılı ve doğru bir şekilde bulabilirsiniz. İstenilen bütün meyve fidanlarına ulaşmak artık çok daha kolaydır. Hem kaliteli hizmet almak hem de daha çok çeşitle tanışmak için başka adres yok. Doğru adres Fidandeposu.com'dur.

Küçük bir bahçede yetiştirilebilecek bu meyve fidanları doğru yetiştirilme teknikleri ile kocaman ağaç, bağ, bahçe haline gelecektir. Yeşil ve diğer renklerin tonlaması yanı sıra farklı farklı lezzetleri ile meyveler hem göze hem damağa hitap edecektir. Meyve fidanlarında tercih yaparken ekilecek alanın konumunu da göz önünde bulundurarak fidan alınmalıdır çünkü her meyve fidanının bakımı da farklıdır. Her toprağa her meyve dikilmez.

Kivi Yetiştirmede Dikkat Edilecek Hususlar

Kivi sıcak mevsimde yetişen bol su isteyen bir meyvedir. Kivi fidanı ekilecekse ya sıcak bölgelerde ya da yaz mevsiminde ekilmelidir. 40-45 derecelik sıcaklıklara dayanabilme özelliği olduğu gibi don durumlarına karşı da oldukça dayanıksızdır. Ayrıca kivi fidanı rüzgardan da etkilenen bir yapıya sahip olduğundan rüzgar önlemleri alınmalıdır. Üstelik soğuk esen rüzgar vakitsiz çiçek dökmesine, sıcak esen rüzgar ise; susuz kalmasına sebep olur. Kısaca soğuk ve rüzgar kivi yetiştiriciliğinde tehlike arz etmektedir. Yazları sıcak hava ve nemli iklim şartları istemektedir.

Fidandan Ağaca: Kivi Fidanı Fiyatları

Her meyve ağacı önce fidanken doğru teknikler ve yetiştirme şartları ile birer ağaca dönüşür, rengarenk meyvelerini verirler. Sağlıklı büyüme için daha fidanken güzel beslenmeli ve bakılmalıdır ki meyvesini ağız tadıyla doğal bir şekilde tüketebilelim.

© 2015 fidandeposu.com
T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.