Sırala
Toplam 4 ürün görüntüleniyor.

Kestane Fidanı

Uzun ömürlü ve lezzetli meyvelerinin taze olarak tüketildiği gibi tatlı yapımında da tüketiciler tarafından oldukça tercih edilen bir meyve çeşididir. Bakımı da kolay yapılan bu fidanlar ülkemizin birçok bölgesinde yaygın orak yetiştirilmekte ve kestane fidanı satışı artmaktadır.

 

Kestane Fidanının Özellikleri

Kestane çeşidi olarak en yaygın olan çeşitler kemer ve ışıklar cinsi kestane fidanlarıdır.

Işıklar cinsi kestane fidanı,  açık yeşil kabuğu olan ve orta büyüklükte meyvesi olan bu fidanın meyveleri pürüzsüz ve yuvarlak biçimdedir. Etli ve çok lezzetli meyvesi olan bu fidanlar piyasada en çok tercih edilen türdür. Soğuğa karşı dayanıklılığı fazla olan bu ürün dikenli bir kozadan çıkarılarak toplanır. Temmuz aylarında hasadı yapılan ürünün içi sarıdır ve depolamaya çok uygundur. Besin değeri bakımından çok yüksek bir tür olan kemer kestane fidanlarının ürünleri de soğuğa dayanıklı ve çok verimlidir. Fidanlar dikimden yaklaşık 3 sene sonra meyve vermeye başlayan fidanlar düzenli olarak sulanmalı, vitamin ve gübre desteği sağlanmalı ve uygun şekilde budanmalıdır.,

Kestane Fidanı Fiyatları

Uzun yıllardır her çeşit fidanın kaliteli ve garantili üretimi ile satışını yapan Fidandeposu.com sitesi, sektörün en kaliteli kestane fidanlarını kullanıcısına en uygun fiyatlar ile sunuyor. Site fidanları aşılı ve özel ambalajlı olarak gönderiliyor. 130 cm.lik özel kutularda gönderilen meyve fidanları   kredi kartlarına taksit imkanı da sunuyor.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.