Sırala
Toplam 5 ürün görüntüleniyor.

Aronia Berry Fidanı

Ana vatanı Kuzey Amerika olan Aronia Berry fidanı, Doğu Avrupa ve Rusya'da da üretilmektedir. Asırlar boyunca ilaç olarak kullanılan Aronia Berry meyveleri, kurutularak, kuru meyve şeklinde tüketilmektedir. Su oranı oldukça yüksek olan Aronia Berry meyvelerinden komposto, reçel ve marmelat yapılıyor. Ayrıca suyu sıkılarak meyve suyu olarak da kullanılmaktadır. Aronia Berry meyvesinin yanında yaprakları da kurutup çay olarak tüketilmektedir. Ülkemizde bu meyvenin üretimine çok geç başlanmıştır. Halen daha da üretimi yaygınlaşmamıştır.

Aronia Berry Meyvesi Özellikleri

Aronia Berry meyvesi vitamin ve mineral açısından da oldukça zengindir. B12 ve D vitamini hariç diğer bütün vitaminleri barındıran süper bir meyvedir. Siyah renkli üzümsü bir meyve olan Aronia Berry meyvesi, vücut içinde biriken toksik maddeleri vücuttan uzaklaştırdığı için birçok tedavi yönteminde kullanılmaktadır.

Ağustos ayında olgunlaşan siyah üzümsü meyveleri uzun süre ağaç üzerinde kalabilen oldukça dayanıklı meyvelerdir. Meyvelerinin ağırlıkları 1 gram ile 1. 5 gram arasında değişir ve yaklaşık 10 mm çapında küçük yuvarlak ve oldukça değerlidir.

Fidandeposu.com Fidan Siparişi

Antioksidan açısında oldukça zengin meyveleri olan Aronia Berry fidanı için fidandeposu.com' dan sipariş verebilirsiniz.

Aronia Berry Fidanının Özellikleri

Genellikle güneşli ve nemli ya da kısmi güneşli iklimlerde iyi yetişirler. Soğuğa karşı son derece dayanıklıdır. -25 C ye kadar dayanabilen Aronia Berry fidanı yüksek oranlı kireç içeren topraklarda pek verimli olmaz.

Çalı formunda olan Aronia Berry bitkisi bahçede 0, 6 m x 4 m mesafeyle dikilirler. Yerden fazla yükselmezler. Sonbaharda yaprakları inanılmaz güzel bir kırmızı renge bürünür. Bu güzel ve kırmızı yaprakları sayesinde süs bitkisi olarak da tercih edildiği olmuştur. Kış aylarında yapraklarını dökerler ve ilkbahar aylarında çiçek açarlar. Çiçekleriyle de görsel olarak muhteşem bir manzara oluşturur.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.