Sırala
Toplam 19 ürün görüntüleniyor.

Yaban Mersini Fidanı

Yaban mersini fidanı yılın her döneminde dikime uygundur. Yaban mersini uzun yıllardır yenilebilen bir yabani meyvedir. Online fidan satış sitemiz fidandeposu.comile özel ve güzel ambalajlarla Türkiye’nin her yerine kargo yapılıyor. Yaban mersini fidanının birçok türü vardır. Halk arasında sağlık meyvesi olarak da anılır. Çay üzümü olarak kış aylarında çok sık kullanılır. A,B ve C vitaminlerini bol olduğu meyvedir.

Bluecrop: Dik büyüyen, kuvvetli ve çok verimlidir. Açık mavi renkte, iri yapılı, sert ve hafif aromalıdır. Kolay yetişir ama sürekli ve düzenli budama gerektirir.

Legacy:Meyveleri mükemmel lezzette eve aromalıdır.2 metreye kadar boylanır, kuvvetli ve dik büyür. Meyveleri iri ve yüksek verimlidir.

Pink Lemonade: Meyveleri pembe renkte ve orta büyüklüktedir.Mükemmel lezzete sahiptir. Tam güneşli yerleri sever. 

 Bluegold: Yavaş gelişmesine rağmen verimliliği yüksektir. Tadı güzeldir. Taze tüketime daha uygundur. Yaban mersini aynı zamanda meyve suyu yapımında da kullanılır. Bu meyve ishali önler.

 

Yaban Mersini Fidanı Nerelerde Yetişir?

Asıl vatanı olan Kuzey Yarım kürenin dağlık ve serin bölgelerinde birçok türü yetişmektedir. Bu yabani meyve Kuzey Amerika ve Batı Asya’nın kayalık dağlarında da yetişir ve yaban mersini fidanı uzun ömürlüdür. Doğu Karadeniz’in yüksek rakımlı ormanlık bölgelerinde birçoğu yetişir. Kuruyemişçiler genelde Kanada’dan ithal eder. Ilıman iklimine adapte olmuş bir meyve olarak bilinir. Yoğurt, tatlı, kek gibi birçok yiyeceklerin içine girmektedir. Bazı hastalıkların tedavisi için de kullanılır. Mesela mide rahatsızlıklarına çok iyi gelmektedir. Kullanım alanı oldukça geniştir. Yaban mersini A vitamini açısından oldukça zengin bir meyvedir. Ayrıca Fidandeposu.com en uygun yaban mersini fiyatları ile sizlere kaliteyi  ulaştırmaktadır.

Yaban Mersini Çayı

Kuru meyveleri ve yapraklarıyla yapılan çayların ishal önleyici özelliği vardır. İdrar yolları iltihaplarında antibiyotik etkisi gösterir.

Yaban Mersini Çayı

Kuru meyveleri ve yapraklarıyla yapılan çayların ishal önleyici özelliği vardır. İdrar yolları iltihaplarında antibiyotik etkisi gösterir. 1,5 su bardağı kaynar su, 1 adet kuru meyve haşlanır ve süzülür. Bu tarif diyetlerde çok sık kullanılır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.