Sırala
Toplam 1 ürün görüntüleniyor.

Malta Eriği Fidanı

Yeni Dünya fidanı olarak da bilinen ve bahçede, saksıda yetiştirmeye uygun bir fidan çeşidi olarak fidandeposu.com web sitesinde satışı yapılan malta eriği fidanı çeşitleri arasından farklı boylarda seçim yapabilmek mümkün olmaktadır. Aynı çeşit aşılama yapıldığından dolayı bütün fidanlarla aynı çeşit meyve verim durumu söz konusudur. Fidanlar bodur, yarı bodur ve klasik şekilde aşılanmakla birlikte fidanların sık dikime uygunluğu önem verilen konular arasında yer alır. Malta eriği fidanının bu anlamda sık dikime uygun olarak aşılanmış olan fidanlar arasında yer aldığı söylenebilir. Tür ve saksı büyüklükleri litre üzerinden değerlendirilmektedir.

Malta Eriği Fidanının Özellikleri

Orijini Hindistan, Japonya ve Çin olmak üzere dünyanın pek çok bölgesinde yetiştirilmeye müsait olan bu fidan türü muşmula ile benzerdir. 10 metreye kadar büyüyebilen boyu ile ağaç yapraklarının her zaman yeşil kalması yaprak dökmemesine yardımcı olmaktadır. Malta Eriği fidanı orta irilikte meyve vermektedir. Dekoratif bir görünüme sahip olan meyvesi yumuşaktır. Meyvesinin kabuğu sarı renk olmakla beraber meyve içinin rengi açık sarı ve oldukça suludur. Meyve kalitesi olarak oldukça gösterişli ve lezzetli bulunan bu fidan Mayıs ayının üçüncü ve dördüncü haftası meyvelerini vermektedir. A vitamini yönünden oldukça zengin olan Malta Eriği meyvesi C ve B vitaminlerine de sahiptir.

Malta Eriği Fidanı Saksı Türleri

Online fidan sitemiz fidandeposu.com’da satışı yapılmakta olan malta eriği fidanının saksılı ya da tüplü fidan seçenekleri mevcuttur. Malta Eriği fidanı fidandeposu.com sitesinde 50 cm üzeri kare saksılı, 80 cm üzeri tüplü, 70 cm üzeri kare saksılı, 100 cm üzeri tüplü olmak üzere dört farklı seçenek üzerinden satışa çıkarılmıştır. 50 cm üzeri kare saksılı olan ürün 1.5 litre boyutunda, 80 cm üzeri tüplü ve 70 cm üzerine kare saksılı olan ürünler 2.5 litre boyutunda, 100 cm üzeri tüplü olan ürün ise 4 litre boyutundadır. Kaliteli meyve fidanlarını en ucuz fiyata satın almak için fidandeposu.com mağazamızı ziyaret edin!

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.