Sırala
Toplam 6 ürün görüntüleniyor.

Muz Fidanı

Muz, nemli ve tropik iklimin meyvesidir. Ülkemizde genellikle  ılıman iklim bölgesi  olan Akdeniz bölgesinde  yetiştirilir. Muzun doğal ortamı aslında tropikal bölgelerde bulunan yüksek boylu ağaçların gölgeleridir.

Muz Fidanının Özellikleri

Muz, potasyum ve minarel bakımından zengin bir meyve olması sebebi ile dünya çapında en çok tercih edilen ve tüketilen meyvelerin başında gelir. Ancak muz yetiştirmek ve üretmek için belirli koşullara sahip olunması gerekir. Bunların başında iklim geliyor. İklim bakımından sıcaklık seven muz, 26-29 derece sıcaklıkları sever. Yetiştirmek istediğiniz kaliteli muz fidanı için Fidandeposu.com internet sitemizi detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

Muz Fidanının Bakımı

Sağlıklı bir muz meyvesi elde edebilmek amacıyla muz fidanına iyi bakmak gerekir. Muz fidanı özel bakım isteyen bir fidan türüdür. Muz fidanının sahip olduğu özellikler sebebi ile çok sulama ister. Ancak yıllık ortalama 120-150 mm yağış alan yerlerde sulama yapmaya gerek kalmayabilir. Muz fidanının sulanması konusunda belirli kurallar yoktur. Muz fidanı yetişkinlik döneminde büyük yapraklara sahip olduğu için suya oldukça fazla ihtiyaç duyar. Aynı zamanda büyük yapraklara sahip olması sebebi ile yapraklar arası terleme görülebilir.

Muz fidanı aynı zamanda toprak konusunda da seçici davranır. Muzun toprak konusunda en önemli ihtiyacı, toprağın nemli olmasıdır. Toprağın nemli olup olmadığını belirlemek için elinizle toprağa dokunmanız yeterli olacaktır. Kullanılacak olan toprağın analizi muhakkak yapılmalıdır. Muz yetiştirmek için en iyi topraklar humus bakımından zengin, havalanması iyi, işlenmiş olmalıdır. Kaliteli bir muz fidanı ile iklim bakımından seçici olmasına rağmen sağlıklılık muz yetiştiriciliği yapabilirsiniz. Aynı zamanda kaliteli muz fidanına ulaşmak için fidandeposu.com sitemizden yararlanabilirsiniz. Muz fidanlarından satın almanız durumunda fidanlar  dikime hazır bir şekilde adresinize  ulaştırmaktadır.. Sizde kaliteli muz yetiştiriciliği yapmak istiyorsanız Fidandeposu.com’dan en kaliteli muz fidanlarına ulaşabilir, tat ve lezzet bakımından doyurucu muzlara sahip olabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.