Sırala
Toplam 21 ürün görüntüleniyor.

Her bölgede her çeşit meyve, her iklimde yetişebilen ürünler için meyve fidanı anaçları ile üründe kalite ve verimlilik elde edebilirsiniz. Aşılama yöntemi ile istediğiniz her meyveyi anaçlar üzerinde uygulayıp ürün yetiştirebilirsiniz.

Meyve Fidanı Anacı Ne Demektir?

Üzerine istenilen çeşitte meyve aşılayabileceğiniz ana bitkiye anaç adı verilir. Aşılama yapıldıktan sonra anaç bitkideki sürgünler kesilir ve köreltilir, böylece aşılı kısım büyümeye başlar. Aşılı kısım büyüyünce anaç bitkiden hiç bir sürgün kalmaz, bu şekilde kalan bitkinin kök kısmı anaç olur. Bazı meyve ağaçları kendi yapısına uygun olmayan toprak ve iklim şartlarında yetiştirilmek zorunda kalabilir. Bu durumlarda yetiştirilmenin kontrol altına alınması, genç fidanın kısırlığının süresinin kısaltılması, meyve kalitesinin artırılması, verimin artırılması, çeşitli hastalık ve zararlı maddelerle mücadelede başarı elde edilmesi gibi pek çok nedenlerle anaç kullanımına başvurulur.

Meyve Fidanı Anaçları Kaç Çeşittir?

Meyve fidanı anaçları tohum anaçları ve klon anaçları olmak üzere iki çeşitten oluşmaktadır. Tohum anaçları, meyvelerin tohumları ekilerek çıkartılır, bu tür anaçların diğer adı ise klasik anaçtır.

Klon anaçlar ise, vejatatif ( doku kültürü ve çelik) gibi yöntemler kullanılarak çoğaltılır. Vejatatif şeklinde çoğaltılan klon anaçlar ve elde edilen fidanların anaçları birbiriyle tıpa tıp benzer olur, aynı çeşit aşı yapıldığında elde edilen ağaçlar da aynı olur. Yani tam olarak aynı standartlarda bir verim alınır. Klon anaç çeşidinde bodur veya yarı-bodur ağaçlar elde edilebilir.

Fidandeposu.com Meyve Fidanı Anaçları

Fidandeposu.com aracılığıyla her türlü meyve fidanı ve meyve fidanı anaçları sipariş edebilirsiniz. Farklı boylarda ve türlerde anaçlar ile sizlere kaliteli ve sağlıklı ürünler elde etmenizde destek olur. Kiraz-vişne-erik anacı, kiraz-vişne anacı, şeftali-badem anacı, erik anacı, armut anacı, şeftali-badem anacı üretimleri yapılır. Siparişinizi verin ve hızlı kargo imkanlarıyla ürün en kısa sürede elinize geçsin.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.