x
0 (532) 394 37 29
 
Fiyat Aralığı
-
Stoktakiler
Toplam 3 ürün görüntüleniyor.

Yaprak Döken Ağaçlar

Bahçelerinizi hem süsleyip hem gölgelendirmek istiyorsanız Fidandeposu.com üzerinden çeşitli ağaç fideleri temin edebilirsiniz. Gerek meyve ağaçları gerek gölgelik ağaçlar ile birçok çeşidi bulabileceğiniz gibi yaprak döken ağaçlar için de fideler bulabilirsiniz.

Uzun dalları olan genelde çıplak kalan ağaç türlerinden biri olarak bilinen Huş Ağacı, kurak topraklar dâhil her tip toprakta yetişir. Yapraklandığı zaman hafif ve gümüş renkte kabukları olur. Yapraklarını döktüğü zaman bomboş bir ağaç olarak kalır. Genellikle arazilik alanlarda bulunur.

Her tip toprakta yetişebilen Yalancı Akasya  Haziran ayında çiçeklenir ve yaprak döken ağaçlar grubunda kışın yapraklarını döken ağaçlardan biri olarak yer alır.

Dayanıklılık düzeyi orta seviyede olan Gülibrişim Ağacı, yazın çiçeklenir sonbahardan itibaren yaprak dökmeye başlar. Kurak topraklarda yetiştirmek mümkündür.

Küçük kırmızı kabukları olan Geyik Dikeni ağacı da yaprak döken ağaçlar grubundadır. Her çeşit toprakta yetişebilen bu ağaçlar mayıs ayında çiçeklenir. Mayıs ayından sonra yaprak dökmeye başlar. Renkli kabuklu veya meyveli fideler isterseniz Geyik Dikenine benzeyen birçok çeşit fideyi Fidandeposu.comadresinde görerek seçim yapabilirsiniz.

Görsel olarak hem renkli hem de cıvıl cıvıl duran Altın Yağmur ağacı,  gölgelik ağaçlar arasında neredeyse ilk tercihler arasında yer alıyor. Sarı, uzun, üzüm salkımı gibi duran çiçekleriyle çok hoş bir görüntüsü olan Altın Yağmur ağacı hem gölge konusunda hem dekor konusunda oldukça güzel bir ağaçtır. Mayıs ayında çiçeklenen bu ağaç uzun süre yapraklarını korur. Sonbaharın sonlarına doğru yaprak döken ağaçlar arasında yer alan bu ağacı böceklenmelere karşı kireçlemenize gerek yoktur.

Altın Yağmurdan sonra tercihler arasında yerini alan Akçaağaç, renginden dolayı hem size sonbaharı hem de huzuru yaşatır. Kırmızı yapraklara sahip olan Akçaağaç sonbahar mevsimine ait olduğu için sonbaharda çiçeklenir. Sonbahar bitiminden kışa geçişte yapraklarını döken bu ağaç genelde hüzün çağrışımı yapan bir ağaç olarak nitelendirilir. Hakkında birçok bilgi ve görsellik bulabileceğiniz yaprak döken ağaçlar için Fidandeposu.comadresine bakarak hem bilgi edinebilir hem fideleri satın alabilirsiniz.

© 2015 fidandeposu.com
T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.