Sırala
Toplam 15 ürün görüntüleniyor.

Yaprak Döken Ağaçlar

Bahçelerinizi hem süsleyip hem gölgelendirmek istiyorsanız Fidandeposu.com üzerinden çeşitli fidanlar temin edebilirsiniz. Gerek meyve ağaçları gerek süs bitkileri ile birçok çeşidi bulabileceğiniz gibi yaprak döken ağaçlar için de fideler bulabilirsiniz.

Hakkında birçok bilgi ve görsellik bulabileceğiniz yaprak döken ağaçlar için Fidandeposu.com adresine bakarak hem bilgi edinebilir hem fideleri satın alabilirsiniz.

Ağaçlar doğanın olmazsa olmazlarıdır. Bahçenizde yol kenarlarında yaprak döken ağaçlar gördüğünüzde sizde bu renkli yaprakları ağaçlara sahip olmak istersiniz. Bu güzel ağaçlara sahip olmak istiyorsanız sizde hiç vakit kaybetmeden Fidandeposu.com adresini ziyaret edebilirsiniz. Yaprak döken ağaçlar kategorimizde farklı türde ağaçlar mevcuttur bu ağaç türlerini sizler için paylaşmaktayız.

Meyan ve Zambak Ağaçları

Meyankökü ağacı 20-25 m yüksekliğe ulaşan büyük bir nihai boyuta sahip, hızlı büyümeyen orta boyda ve yaprak döken bir ağaçtır. Taç çapı 10 m'ye ulaşır ve gövdesi 2 m çapa ulaşır. Toplam ömrü 400 yıldır. Lale ağacı olarak da bilinen zambak, hızlı büyüyen yaprak döken bir ağaçtır. Şekli koniktir ve 10-12 M'lik bir taç çapına sahip iken 20-25 m yüksekliğe ulaşır. Gövdesi kahverengimsi gri bir renge sahiptir ve 2m çapa ulaşabilir. Yaprak büyüklüğü yaklaşık 13-15 cm’dir. Fidandeposu.com adresinden bu ağaç türlerini inceleyebilirsiniz.

Alıç Ve Akasya Ağaçları

Bahçenize bir ağaç almadan önce Fidandeposu.com adresinden çeşitlerimizi inceleyerek satın alabilirsiniz. Alıç, aromatik, yaprak döken, dikenli bir çalı veya 6-10 m yükseklikteki küçük bir ağaçtır. Son derece sağlam ve yavaş büyümektedir. Sonbaharda çok güzel tonları olan açık yeşil, kabarık yaprakları vardır. Mayıs ve Haziran aylarında, beyaz ya da pembe rengi ile kendine özgü bir kokuya sahip çiçekleri vardır.

Meyveleri 8 ila 12 cm uzunluğunda, kırmızı renkte olup eylül-kasım ayları arasında olgunlaşır. Akasya ağacı nisan ayından hazirana kadar karmaşık ve kokulu büyümektedir. Beyaz çiçekler ile bileşik oval yaprakları ve dikenli dallar ile yaprak döken ağaç türüdür. Son yüksekliği 20-35 m'ye kadar ve taç çapı 10 m'ye kadar olabilir.

Zayıf organik maddelere, kumlu veya alkali topraklara dayanıklıdır ve güneşli dikim yerlerini tercih eder. Güçlü rüzgarlara ve olumsuz hava koşullarına dayanıklı bir ağaçtır. En güzel yaprak döken ağaçlardan biridir. Fidandeposu.com adresinde birçok çeşit süs bitkisi bulabilirsiniz.

Akağaç Ve Japon Ağacı

Akağaç yaprak döken ağaç türüdür. 20 m yüksekliğinde hızlı büyüyen sarı-yeşil veya yeşilimsi kırmızı, yeşil, pembe tonlarında yaprakları olan ağaç türüdür. Soğuğa ve rüzgara karşı çok dayanıklı, toprağı da verimli olmalıdır. 10 m çapa ulaşan küresel bir taç şekline sahiptir. Gövdesi silindirik, kahverengi gümüş rengindedir ve 50-70 cm çapındadır.

Soğuk ve rüzgara karşı sert ve çok dayanıklı bir ağaçtır. Japon ağacı yaklaşık 5-10 m küresel çapa sahip, 12 m'ye kadar yüksekliğe sahip yaprak döken ağaç türüdür. Çiçekleri muhteşem, beyaz-sarı salkıma sahip ve temmuz-ağustos ayları arasında ortaya çıkmaktadır. Gövdesi silindirik ve düzdür, sığ, uzamış çatlaklarla kabuklanmıştır. Yapraklar kompozit, kanatlı ve düzgün yüzey ve canlı yeşil renkte 9 veya 13 oval yaprakçıktan oluşur. Ağaç çeşitlerini ve birçok ürünü Fidandeposu.com adresinde rahatlıkla bulabilir ve sipariş edebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.