Toplam 5 ürün görüntüleniyor.

Antep Fıstığı Fidanı

Antep fıstığı üretiminde Türkiye, İran'dan sonra ikinci sırada gelir. Öte yandan Antep fıstığı ağacının pek çok türü bir yıl çok ürün verirken bir yıl az ürün veren özelliğe sahiptir. Fidandeposu.com adresinde çok sayıda çeşidi ile satışa sunulmuş olan Antep fıstığı; Uygur çeşidi, atlı çeşidi, kırmızı çeşidi ve Siirt çeşidi olmak üzere dört ayrı seçeneğe sahiptir. Öte yandan antep fıstığı fidanı, oldukça kuvvetli bir kök yapısına sahiptir. Bundan ötürü diğer meyve türlerinin kolay kolay yetişemediği pek çok yerde yetişebilir. Üstelik Antep fıstığı, gerektirdiği şekilde bakıldığı zaman en çok gelir getiren ve karı en yüksek olan bitkiler arasındadır. Pek çok türü bulunmakla birlikte Türkiye şartlarına en güzel uyum sağlayabilecek olan türü de Uygur türü Antep fıstığı ağacıdır.

Uygur Türü Antep Fıstığı Fidanı

Uygur türü Antep fıstığı, erken çiçeklenen bir yapıya sahiptir Sekiz günlük bir çiçeklenme süresi bulunan Uygur erkeği, çiçeklenmesi erken gerçekleşen dişilere de son derece uygun bir türdür. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığına göre Uygur türü Antep fıstığının erkeği, bu özelliklerinden kaynaklı Halebi, Uzun ve Sel 11 tipi Antep fıstığının en iyi tozlayıcısı olma özelliğine sahiptir. Uygur antep fıstığı fidanı da fidandeposu.com adresinde satıştadır.

Antep Fıstığı Ağaçları

Antep fıstığı ağaçları, her ne kadar birer kuru yemiş olarak da tanınsa esasında sakız ağacı türünün birer üyesidir. Gerçek üretim bölgesi Türkiye olmakla birlikte en çok üretim genelde İran'da gerçekleştirilmekte ve Türkmenistan topraklarında da üretimi yapılmaktadır. Kırmızı tür Antep fıstığı fidanı, dikildikten sonra en erken 10 yıl içerisinde meyve verir. Ancak verdiği meyvenin ağırlığı en az 10 kilogram olacağından dolayı Antep fıstığının kilogram fiyatı düşünüldüğü zaman hayli karlı bir yatırım olduğu da ortadadır. Siirt tipi antep fıstığı fidanı ise beş yıl içerisinde meyve vermeye başlaması yönünden kırmızı türe göre biraz daha erken olgunlaşır. Öte yandan Antep fıstığı fidanları genel olarak sıcak havayı ve kuru toprağı sever. Ancak kararında yapılacak bir sulama ile de verim artacaktır. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.