Sırala
Toplam 5 ürün görüntüleniyor.

Antep Fıstığı Fidanı

Antep fıstığı üretiminde Türkiye, İran'dan sonra ikinci sırada gelir. Öte yandan Antep fıstığı ağacının pek çok türü bir yıl çok ürün verirken bir yıl az ürün veren özelliğe sahiptir. Fidandeposu.com adresinde çok sayıda çeşidi ile satışa sunulmuş olan Antep fıstığı; Uygur çeşidi, atlı çeşidi, kırmızı çeşidi ve Siirt çeşidi olmak üzere dört ayrı seçeneğe sahiptir. Öte yandan antep fıstığı fidanı, oldukça kuvvetli bir kök yapısına sahiptir. Bundan ötürü diğer meyve türlerinin kolay kolay yetişemediği pek çok yerde yetişebilir. Üstelik Antep fıstığı, gerektirdiği şekilde bakıldığı zaman en çok gelir getiren ve karı en yüksek olan bitkiler arasındadır.

Uygur Türü Antep Fıstığı Fidanı

Uygur türü Antep fıstığı, Kuru ve sulu toprak yapısına elverişlidir. Taneleri iri olup erken çiçeklenme özelliğine sahiptir.Ortalama 8 saat bir çiçeklenme süresi vardır. Uygur çeşidi Antep fıstığı çeşidi satıştadır.

Antep Fıstığı Ağaçları

Antep fıstığı ağaçları, her ne kadar birer kuru yemiş olarak da tanınsa esasında sakız ağacı türünün birer üyesidir. Fidanlarımız melengiç ve yabani fıstık anaçlıdır.Gerçek üretim bölgesi Türkiye olmakla birlikte en çok üretim genelde İran'da gerçekleştirilmekte ve Türkmenistan topraklarında da üretimi yapılmaktadır Öte yandan Antep fıstığı fidanları genel olarak sıcak havayı ve kuru toprağı sever. Ancak kararında yapılacak bir sulama ile de verim artacaktır. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.