Toplam 3 ürün görüntüleniyor.

Asya Armut Fidanı

Fidancılıkla ilgilenen kişilerin asya armut fidanı başta olmak üzere birçok fidanı bulabilecekleri Fidandeposu.com'da fidan yetiştiriciliği ekipmanlarını da bulmak mümkün. "Fidan Seçiniz" bölümünden kolaylıkla sipariş oluşturulmaktadır. Aynı çeşit meyveye ait değişik boydaki anaçlara aşılı fidanlar, dikime hazır halde gönderilmektedir. Farklı anaçlarda da olsa hepsi aynı verim ve kalitedeki meyveyi vermektedir. Fidanların dikimi ve değişik toprak yapılarına uyumu için farklı anaçlar kullanılmıştır. Bodur Asya armut anacı- yarı bodur Asya armut anacı ve klasik (tohum anacı) Asya armut anacı olmak üzere üç anaç kullanılmıştır.

Anaçların özellikleri ve büyüklükleri web sayfasında tablolarla gösterilmektedir. Fidanlar çıplak köklü, tüplü ve saksılı olacak şekillerde satışa sunulmaktadır. Saksı ve tüplerin büyüklükleri litre olarak belirtilirken çıplak köklü fidanlar 130 cm’lik kutulara sığacak şekilde kök ve dalları budanmış olarak gönderilmektedir.

Asya Armut Fidanının Özellikleri

Tür olarak Asya armudu diye bilinen fidanın orjinali Çin armudu olmaktadır. Orta kuvvete sahip fidanlar yarı dik proporsiyonda durabilmektedir. Çok iri ve bol meyveler veren Asya armut fidanı, Nisan ayı başlarında çiçeklenmeye başlamaktadır. Meyve oluşumu 4 ay süren Asya fidanından Ağustos ayının sonuna doğru olgun meyveler toplanmaktadır. Kış aylarında yetiştiriciliğine başlanılan Asya armut fidanı, çok su isteyen bir fidan değildir. 10- 15 günde bir düzenli olarak sulamak yeterli olmaktadır. Üretimi yapılacak Asya armut fidanı için tozlayıcı kullanmak gerekmektedir.

Asya Armudunun Özellikleri

Asya armudu meyveleri çok iridir. Meyvenin şekli uzun saplı ve boyunsuzdur. Orta kısmı geniş olan Asya armudunun çiçek çukuru da belirgindir. Meyve kabuğu kahverengi, sarı beyaz benekli olan Asya armudu olgunlaşınca hafif sararmaktadır. Meyvenin içi beyaz renkte ve bol suludur. Asya armudu tatlı, kendine özgü hoş bir aroması olan ve son derece kaliteli bir meyvedir. Depolamaya elverişli olan Asya armudu soğuk hava depolarında 6 aya kadar depolanabilmektedir.

Asya Armut Fidanı Çeşitleri

Fidandoposu.com' da bulunan Asya armut fidanı çeşitleri:

  • ​​​​​ChoJuri Asya Armut (Nashi) Fidanı
  • Kosui Asya Armut (Nashi) Fidanı
  • Hosui Asya Asmut (Nashi) Fidanı
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.