Sırala
Toplam 20 ürün görüntüleniyor.

Şeftali Fidanı

Dünya şeftali üretiminin yarısını Akdeniz ülkelerinin karşıladığı söylenebilir. Bu bölgelerde genellikle erkenci, Marmara ve Ege Bölgelerinde ise geçici şeftali çeşitleri yetiştirilir. Ülkemizde şeftali yetiştiriciliği yapmak isteyenlerin genel bir bilgi sahibi olmaları ve güvenli alışveriş yapabilecekleri en uygun adres www.fidandeposu.com olduğu belirtilebilir.

Şeftali Fidanı Yetiştiriciliği Toprak İsteği

Şeftali kumlu, çakıllı ve çabuk ısınan alüviyal topraklarda çok kolay uyum sağlar. Şeftali fidanı  Toprak pH değerinin 6 ile 7 arasında olması yeterli olup kumlu toprak çeşidinde iyi bir gübreleme ve yeterli sulama ile yetiştirilebilir. 

Şeftali Fidanı Yetiştiriciliğinde Bahçe Tesisi

Fidanların toprağa dikim derinliği için en iyi ölçüm mesafesi fidanın aşı uygulanacak yerinin toprak yüzeyinde kaldığı kısımdır. Dikkat edilmesi gereken en önemli nokta fidanların kökleri sökülürken zedelenmemesi, koparılmamasıdır. Ağacın gövde yüksekliği isteğe bağlı olarak değişebilmektedir.

Şeftali Fidanı Çeşitleri

Sertifikalı şeftali fidanı satışı yapan //www.fidandeposu.com/meyve-fidanlari web adresi üzerinden şeftali fidanı çeşitleri bulabilir ve güvenli bir şekilde temin edilebilirsiniz. Oldukça bol çeşide sahip olan şeftali meyvesinin gün geçtikçe çeşitleri artmaktadır ve meyveler arasında en çok talep gören ürünlerden biridir.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.