Sırala
Toplam 23 ürün görüntüleniyor.

Limon Fidanı

En fazla C vitamini bulunduran meyvelerden biri olan limon, sofraları süslemekle kalmayıp grip hastalığının da baş düşmanıdır. Salatalara ve çorbalara da ayrı bir tat katan limon, ara sıra yükselen fiyatlar nedeni ile tüketici için sorun oluşturmakta ve lüks bir tüketim haline gelmektedir. Pazardan alınan limonlar bazen susuz ve çok çekirdekli olabileceği için her tüketici kendi limonunu yetiştirmek ister. Ancak kaliteli ve sulu bir limon verecek limon fidanı bulmak çok önemlidir. Eğer sizde limon fidanı satın almak istiyorsanız fidandeposu.com sitesinden çok uygun fiyatlara fidan sipariş edebilir kendi limon ağacınızı kendiniz yetiştirebilirsiniz.

Limon Fidanı Çeşitleri Nelerdir?

Narenciye ürünlerinin vazgeçilmezi olan limonun, birçok çeşidi bulunmaktadır. Bu limon fidanı çeşitleri içinden interdonato, meyer ve kütdiken çeşitlerini fidandeposu.com sitesinde çok rahat bir şekilde bulabilirsiniz. İşte zevkinize göre tercih edebilecek olduğunuz limon çeşitlerinin tüm detayları.

İnterdonato Limonu

İtalya'nın Sicilya adası menşeili İnterdonato limonu, 1875 yılından beri bilinmektedir. Çekirdek sayısı meyve başına 6 ya da 7 olarak değişmektedir. İnterdonato limonunu eylül, ekim aylarında hasat edebilirsiniz.

Meyer Limonu

Meyer limonu, yediveren bir limon çeşididir. 1890 yılında belirlenen bu meyer limonu ABD menşeilidir. Çekirdek sayısı bir limonda 2 veya 3 tanedir. Meyer limonunu da eylül, ekim gibi hasat edebilirsiniz.

Kütdiken Limonu

Kütdiken limonu da meyer limonu gibi yediveren bir limondur. Belirleme yılı bilinmemekle birlikte İtalya menşeili olduğu düşünülmektedir. Çekirdek sayısı, meyve başına 10 adedi bulan bu limon çeşidi, kasım ya da şubat aylarında hasat edilmektedir.

Limon Fidanı Fiyatları

Aşısız ve tüpsüz olarak aldığınız limon fidanları, sizi hem zahmete sokabilir hem de verdiğiniz paranın boşa gitmesine neden olabilir. Güvenilir bir fidancıdan alacağınız limon fidanları ise tüplü, kökü ve aşılı bir şekilde size teslim edilmektedir. Eğer siz de bir limon fidanı siparişi vermek istiyorsanız fidandeposu.com sitesine girerek İnterdonato, meyer ve kütdiken gibi limon çeşitlerine en uygun fiyatlarda sahip olabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.