BROOKS KİRAZ FİDANI

124,96 TL
Bir alt ürün seçiniz
Yorumlar (3) | Yorum Yaz
Paylaş:
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (3)
 • BROOKS KİRAZ FİDANI ÖZELLİKLERİ

  Fidan Seçiniz bölümünden aynı çeşide ait farklı anaçlara aşılı ve farklı boylarda fidan seçebilirsiniz. Hepside aynı meyveyi verirler çünkü hepsinede aynı çeşit aşılanmıştır. Fidanlarımız sık dikim için ve-veya değişik toprak yapılarına adaptasyon için bodur - yarıbodur-klasik(tohum anacı) anaçlara aşılanmaktadır. Anaçların özellikleri ve büyüklükleri aşağıdaki tablolarda gösterilmektedir. Fidanlarımız çıplak köklü, tüplü ve saksılı olarak satışa sunulmaktadır. Saksı ve Tüp büyüklükleri Litre olarak belirtilmiştir ve aşağıda resimde gösterilmiştir. Çıplak köklü fidanlarımız ise 130 cm lik kutularımıza sığacak şekilde kök ve dalları budanarak dikime hazır gönderilecektir.

  Türkiye’nin neredeyse bütün bölgelerinde kiraz yetiştiriliyor. Yetiştirilme kuralları uygulanarak, istenilen kalite ve miktarda kiraz elde edilebiliyor. İzmir, Bursa, Manisa, Amasya, Afyon ve Kocaeli illeri ülkemizin kiraz yetiştiriciliğinde önde gelen illerdir.Kiraz ihracatında dünyada başlarda gelen ülkemiz, kiraz üretimi ile ekonomiye de büyük oranda katkı sağlıyor.

  Amerika’nın Kaliforniya eyaleti kökenli brooks kiraz fidanı; parlak kırmızı, kabuğu sert, kalp şeklinde ve orta irilikte meyve verir. Orta seviyede depolanabilen kiraz, sulu ve çok tatlıdır. 

  Tür  : KİRAZ
  Çeşit  : BROOKS
  Orjini  : Kaliforniya
  Diğer İsimleri  :
  Ağaç Özellikleri  : Kuvvetli ve dik.
  Meyve İriliği  : Orta iri.
  Meyve Şekli  : Kalp şeklinde.
  Meyve Kabuğu  : Parlak kırmızı.
  Meyve İçi  : Sert ve sulu. Pembe renkli
  Meyve Kalitesi  : Çok kaliteli, gevrek, çok lezzetli tatlı.
  Depolama süresi : Depolama süresi ortadır.
  Çiçeklenme zamanı  : Nisan başı.
  Derim Zamanı  : Mayıs sonu.
  Tozlayıcıları  : Ealy Burlat.
  Diğer özellikleri  : Erkenci kirazların hemen ardından olgunlaşır. Soğuklama ihtiyacı düşük olduğu için sıcak bölgelerde de yetiştirilebilir.
  fidandeposu.com fidandeposu.com fidandeposu.com

  Fidanların Temini 

  Güvenli ve kaliteli brooks kiraz fidanı almak isteyen kiraz yetiştiricileri, www.fidandeposu.com sitesinden, istedikleri miktarda sipariş verebilirler. Site, tüplü ve açık köklü olarak yaklaşık 1.30 cm büyüklüğünde, kutulu olarak fidanları, 100TL ve üstü siparişlerde kargo ücretsiz olarak ulaştırıyor.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.