Sırala
Toplam 5 ürün görüntüleniyor.

Aronia Berry

Kuzey Amerika'da doğmuş olan bu meyve yıllar boyunca ilaç olarak kullanılmıştır. Yerliler ilaç niyetine bu meyveden faydalanmışlardır. Meyvelerini kurutarak yemeklerde kullanmış, yapraklarından ise çay yapmışlardır. Zamanla Avrupa ve Rusya'ya yayılmıştır. Aronia Berry çok faydalı bir meyvedir, zengin antioksidan içerir, vitamin ve mineraller açısından da oldukça zengindir.

Süper meyve olarak bilinen bu meyve D vitamini ve B12 vitamini hariç diğer tüm vitaminleri içerir, bu yüzden süper meyve adını alır. Güller sınıfında yer alan meyve, "Black Chokeberry" adıyla da anılır. Adeta ilaç yerine geçen bu meyve nemli ve güneşli yerlerde ya da kısmi güneşli yerlerde yetişirler. Soğukta yaşayabilirler, -25 dereceye kadar dayanıklıdır, kireç oranı yüksek toprakları çok sevmezler.

Aronia Berry Nasıl Bir Bitkidir?

Çalı formunu taşıyan Aronia Berry meyvesi bahçelere de süs bitkisi olarak dikilebilirler. Sonbahar geldiği zaman yaprakları çok tatlı bir kırmızı renk alır. Yaprakları kırmızılaştığı için süs bitkisi olarak değerlendirilmektedir. Kış mevsimi geldiğinde ise yapraklarını döker ve yapraksız kalır.

İlkbaharın ılık ve güneşli havası ile birlikte tekrar yapraklar çıkar, çiçekler açar harika bir manzara ortaya çıkar. Meyvelerin olgunlaşıp yenecek hale gelmesi Ağustos ayını bulur ve oldukça uzun bir süre üzerinde kalır. Bu mucizevi meyve fidanını almak isterseniz Fidandeposu.com İnternet sayfasından online olarak siparişlerinizi verebilirsiniz. Fidanlar en geç 2 gün içerisinde adresinizde olur.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.