%8 İNDİRİM
Stokta Yok

BOĞAZKERE ASMA FİDANI

10,80 TL
9,94 TL
Havale ile :
9,69 TL
Bir alt ürün seçiniz
Paylaş:
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • BOĞAZKERE ASMA FİDANI ÖZELLİKLERİ

  Fidan Seçiniz bölümünden aynı çeşide ait farklı anaçlara aşılı veya çelikle üretilmiş ve "tatlı çelik" dediğimiz fidanlardan birisini seçebilirsiniz. Hepside aynı meyveyi verirler çünkü hepsinede aynı çeşit aşılanmıştır veya aynı çeşitten çelik alınarak üretilmiştir. Farklı toprak isteklerine göre farklı anaçlar seçebilirsiniz. Anaç özellikleri aşağıda açıklanmıştır. Ancak hobi bahçelerinde anaç seçiminin çok bir önemi yoktur. Açıklamalardan görüleceği üzere kırsal yerlerde, sorunlu topraklarda  ve kurulacak büyük tesislerde anaç önem arzetmektedir. Fidanlarımız çıplak köklü, tüplü ve saksılı olarak satışa sunulmaktadır. Kap büyüklükleri aşağıda resimde görülmektedir.

  Tür : ASMA (ÜZÜM)
  Çeşit : BOĞAZKERE
  Sınıfı Şıralık
  Tane Rengi : Mor-siyah.
  Tane Şekli : Yuvarlak
  Tane Büyüklüğü : İri 3-4 gr
  Çekirdek : 2-3 arası.
  Tad : Yüksek tanenli.
  Salkım Şekli : Kanatlı konik.
  Salkım Büyüklüğü : Çok iri 450-500 gr
  Salkım Sıklığı : Dolgun
  Olgunlaşma Dönemi : Geç
  Budama Şekli : Karışık
  Yetiştiği yöre : Doğu, İç ve Güneydoğu Anadolu.
  Diğer özellikleri  :

  Cabernet Sauvignon Asma Fidanı

  Satışını yaptığımız fidan çeşitlerinden biri olan cabernet sauvignon asma fidanı, aşılı bağ fidanı üretiminde kullanılan bir türdür. Dünyanın en tanınmış üzüm çeşitlerinden olan cabernet sauvignon aynı zamanda en iyi ve en ünlü şarapların üretiminde kullanılmaktadır. Bu çeşidin en belirgin özelliği ise siyah görünümüyle dikkat çekerken belirgin kokusudur.

  Tanelerinin kalın kabuklu olmasıyla tutumunun seyrek olduğu bilinmektedir. İrili ufaklı salkım taneleri ile Cabernet ve Sauvignon blanc türlerinin karışımı olan Cabernet üzüm çeşidi, Fransa'da 17. yüzyıldan bu yana çiftçiler tarafından yetiştirilmektedir.

  Salkım büyüklüğünün ortalama 200-250 gr aralığında olduğu bu asma fidanı, tuzlu ve tonik toprakları sevmemektedir. Hastalıklara karşı en dayanıklı asma fidanı olan bu türün fidanları çıplak köklü, tüplü ve saksılı olarak satılmaktadır.

  Cabernetsauvignon asma fidanı çeşitlerinden farklı anaçlara göre aşılı ya da çelikle üretilmiş fidanlardan birisini isteğinize göre seçebilirsiniz. Hepsi aynı çeşitten çelik alınarak üretilirken toprak yapısına ve üretim isteğine göre farklı anaçları fidandeposu.com ayrıcalığı ile güvenle seçerek ister hobi isterseniz de diğer üretimsel amaçlı tarımsal üretimini yapabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.