Sırala
Toplam 16 ürün görüntüleniyor.

İncir Fidanı

İncir fidanı birçok çeşitte ve özellikte bulunmaktadır. Bu fidan çeşitlerini fidandeposu.com sayfasını ziyaret ederek temin edilebilir. İncir ılıman iklimi seven bir meyvedir. Yazları sıcak ve kurak kışları ılık ve yağışlı yani ege bölgesinde yetişmesi en kolay ve en sağlıklı bitkidir.

İncir Fidanı Çeşitleri Nelerdir?

İncir fidanı Sarı zeybek, Sarılop ve Bursa siyahı gibi çeşitlere ayrılmaktadır. Eğer incirler kurutmak istenirse Sarılop ve Sari zeybek meyvesi tercih edilmektedir. Bunlar kurutulması daha uygun meyvelerdir. Taze yenilmesi en güzel olan ise Bursa siyahıdır. Yine bu meyvelerin temini fidandeposu.com dan yapılabilmektedir.

İncir Fidanı Dikimi Nasıl Gerçekleştirilmektedir?

İncir fidanı dikilirken bir veya iki yaşlarında olması tercih edilir. Boş uygun bir arazi fidan dikim işlemine hazırlanır ve bakımı yapılır. Daha sonra incirler kare veya dikdörtgenler şeklinde araziye uygun derinlikte dikilmektedir. Detaylı bilgiye fidandeposu.com'dan ulaşılabilmektedir.

İncir Fidanı Bakımı Nasıl Yapılmaktadır?

Yağış yeterli gelmediği takdirde incir fidanı sulanır. Bahçeleri sonbahar ve ilkbahar mevsimlerinde sürülmeli (sonbaharda bir kere, ilkbaharda iki kere olmak üzere). Yeni dikilmiş incir fidanları ürünü yatıncaya kadar bir budama yapılır. Bu budama fidana şeklini verir. Daha sonra verim için budama yapılır. Bu budama işleminde verim vermesini engelleyecek her türlü dal budanır. Son budama şeklide yaşlı ağaçlar için bakım budamasıdır. Yaşlı ağaçların genç görünümünü ve bakımını sağlamaktadır.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.