Sırala
Toplam 7 ürün görüntüleniyor.

Muz Fidanı Fiyatları

Ülkemizde sadece uygun iklim koşulları nedeni ile Akdeniz Bölgesinde yetiştirilen muz mineral değeri açısından en zengin meyve çeşididir. Muz ağacı hassas bir ağaç cinsi olduğundan kaliteli meyve vermesi için sağlıklı bir yetiştiricilik olması gerekir. Örneğin sulama şekli, gübrelenmesi ve budama zamanlarının iyi takip edilmesi gerekir. Muz ağacı yetiştirmek için fidanının alınacağı yer önemlidir. Sertifikalı ve fidan yetiştiriciliğinde uzman olan fidandeposu.com sitesi üzerinden en uygun muz fidanı fiyatları hakkında bilgi alabilir ve güvenli alışveriş yapabilirsiniz.

Muz Fidanı Yetiştiriciliği

Muz fidanı bakımının en uygun olduğu aylar Şubat ve Mart aylarıdır. Tropik iklimlerde yetiştirilmeye uygun olan muz özellikle gelişim dönemlerinde çok iyi bir bakım ve gübre, su gibi besinlere ihtiyaç duyar. Muz ağacı için sıcaklık, nem ve güneş önemlidir. Hassas yaprakları olan muz ağacı hava akımının olmadığı yerlerde toprak bakımından zengin olan yerlerde yetiştirilir. Fidandeposu.com sitesinin iletişim kanallarından muz yetiştiriciliği ile ilgili tüm bilgileri alabilir, uygun muz fidanı fiyatları ile alışveriş yapabilirsiniz.

Muz Fidanı Kaç Yaşında Meyve Verir

Muz fidanı 6 aylık bir büyüme sonrasında rengi değişmeye başladığında ve tam olgunlaşmadan hasadı yapılmalıdır, aksi takdirde meyvede çatlamalar oluşur. Muz ağacı meyveleri sağlıklı olduğu müddetçe 6 ayda bir olmak üzere meyve verir. Senede iki kez hasadı yapılan muz ağacı iyi yetiştiği zaman meyve verir. Ancak tekrar meyve vermesi için sulanmasına, gübrelemesine ve bakımına dikkat edilerek ömrü uzatılabilir.

 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.