Sırala
Toplam 2 ürün görüntüleniyor.

Sonbahar Yemişi Alıç

Sonbaharın gelişi ile birlikte kısa süreli yemişlerde dallardan toplanarak tüketicilere ulaştırılır. Yabani bitki türlerinden olan alıç bir sonbahar yemişi olup, dağlarda, dere yataklarında, kayaçlarda, ormanlarda yetişir, sarı ve turuncu renklerde olur. Ortalama 10 metrelik ve dikenli dalları olan ağaçlarda meyveleri vardır.

İlkbaharın gelişi ile pembe ya da beyaz çiçek açarlar. Çiğ olarak tüketilir. Ekşimsi ve kekremsi tadı vardır. Kurutulan meyve kış günlerinde şifa çayı olarak kullanılır. Birçok faydası bulunan bu küçük yuvarlak yemişin sirkesi çok faydalıdır. Antioksidan etkisi vardır. Kalp sorunlarına, ishale, migrene iyi geldiği uzmanlarca söylenmektedir.

Kendi Bahçende Yetiştir

Alıç her bölgede yetişmez özellikle karasal iklim ve soğuk iklim bölgelerinde yetişir. Şayet botanik bahçenizde, evinizin balkonunda ya da hobi bahçenizde yetiştireceğiniz bitkiler arasında alıç ağacı da olsun diyorsanız, alıç gibi pek çok ağaç, meyve ve bitki fidesini www.fidandeposu.com internet adresinden doğal fideler olarak satın alabilirsiniz. Taksitlendirme olanağının da sunulduğu siteden bitki aldığınız takdirde ücretsiz kargo ile adresinize teslimat yapılmaktadır.

Alıç Fidesinin Bakımı

Yıl içinde istenilen zaman dikilebilme özelliğene sahiptir. Torbalı ya da saksılı satışa sunulur. Saksıda da yetiştirilir. Susuzluğa dayanıklı bir bitki olan fide on beş günde bir sulansa yeterlidir. Alıç kükürtlü toprağı sever. Ortalama 3 yıl içerisinde fidandan meyve alımına başlanır. Meyvesine yağmur değdi mi kurtlanır. O sebeple tüketirken dikkatli olmakta fayda vardır. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.