Sırala
Toplam 6 ürün görüntüleniyor.

Gojiberry Fidanı

Modern tıbbın insan sağlığının iyileştirilmesi ve hatta birçok hastalığın yeryüzünden silinmesi konusunda yaptığı gelişim inkar edilemez. Ancak şöyle de bir gerçek var ki, alınan her ilaç zaman içinde vücutta zararlı bir birikmeye sebep oluyor. Bu da zaman içinde insan sağlığını tehdit eden bir hal alıyor. Son yıllarda insanlar modern tıbbın yanında alternatif tıbba ve sağlıklı beslenmeye de fazlaca önem vermeye başladılar. Haliyle tüketilebilecek gıdaların da bir popülaritesi oluştu. Gojiberry fidanı dikilmesiyle ağaçta yetişen gojiberry yani kurt üzümü de bunlardan biri. Çin de 700 yıl boyunca eksiksiz olarak sağlık için kullanılan bu kırmızı ve tatlı meyve, tam bir vitamin ve şifa deposu olarak biliniyor. Kendi gojiberrysini yetiştirmek isteyenler bu meyvenin fidanını dikerek bahçesinde ya da balkonunda saksıda büyütebiliyorlar. Gojiberry fidanını Fidandeposu.com üzerinden satın alabilirsiniz.

Gojiberry fidanı yapısal olarak güçlü gözdeye sahip çalı formunda gelişen bir bitkidir. Meyveleri kırmızı renkli ve tatlı bir aromaya sahiptir. Aynı zamanda bu meyve kurutularak da kullanılabilir. Gojiberry fidanı Mayıs ayında çiçeklenmeye başlar ve Eylül ayının sonuna kadar sürekli çiçek açar. Bu fidan böylelikle Haziran ayında meyve vermeye başlar ve Ekim ayının sonuna kadar da meyve alınabilir.

Gojiberrynin Faydaları Nelerdir?

Gojiberry C vitamini yönünden oldukça zengin bir meyvedir. Hatta öyle ki portakaldan 2 kat daha fazla C vitamini oranına sahiptir. Bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi için iyi bir takviyedir. Aynı zamanda bu meyve yüzlerce yıldır Çin'de gençlik kaynağı olarak da telaffuz edilmektedir. Meyvenin içerdiği anti aging özellikleri cildin yaşlanmasını önleyen bir madde içermektedir. İçeriğindeki oksidanlar cilt kanserinin önlenmesinde önemli rol oynamaktadırlar.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.