KATI ÇİFTLİK GÜBRESİ

109,90 TL
Havale ile :
107,15 TL
Bir alt ürün seçiniz
Yorumlar (0) | Yorum Yaz
Paylaş:
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • GENEL KULLANIMA UYGUN STERİL VE ORGANİK ÜRÜN

   

  Bünyesinde bitki besin elementlerini organik bileşikler halinde bulunduran, toprağın fiziksel ve kimyasal yapısını düzenleyen bitki, hayvan gibi sadece canlılara ait atıklardan özel olarak hazırlanmış ürünümüzdür


  ÖZELLİKLER

   

  Nif Organik Katı Çiftlik Gübresi; içinde barındırdığı zengin besin değerleri ile bitkileri sağlıklı besler, hızlı ve dengeli büyütür, hastalıklara karşı dirençli tutar.


  İleri teknoloji ile dinlenme, mayalanma ve fermantasyon işlemine tabi tutularak elde edilen organik gübremiz her çeşit toprak türünde en iyi verimliliği sağlayabilmek için geliştirilmiştir.


  65-70 c de fermente edilip nematod, patojenler, fungustlar ve yabancı ot tohumlarından arındırılmıştır


  Organik tarım (ecocert) sertifikasına sahiptir.Avrupa ve Amerika organik tarım standartlarına (NOP_EU) uygundur.

  KULLANIM ALANLARI

  İç ve dış mekan bitkilerinde, sebze yetiştiriciliğinde, saksı değişimlerinde, açık alan fidan yetiştiriciliğinde kullanım için uygundur.

  Saksı değişimi

  Genellikle her yıl ilkbahar ve sonbahar aylarında saksı ve toprak değişimi yapılmalıdır. Saksı değişiminde eski saksıdan bir boy daha büyük saksı seçilmelidir. Saksı dibine drenaj için Nif Organik Cüruf konulması uygundur. Daha sonra bitkinin eski toprağı ve uzun kökleri temizlenir ve saksıya yerleştirilir. Nif Organik Süper Toprak ile toprak kapasitesinin 1/10 u kadar Nif Organik Katı Çiftlik gübresi karıştırılarak bitki etrafı doldurulur ve sıkıştırılır. Bu sayede /bitki besin elementlerince zengin bir kışım elde edilir. Düzenli sulama yapılır.

   

  Açık alan fidan dikiminde

  Fidan için açılan çukura 1 / 2 oranında tarladaki mevcut toprağın güneş gören tarafından 2/6 oranında Nif Organik Süper Toprak ve 1/6 oranında Nif Süper Torf ve bir avuç Nif Organik Katı Çiftlik Gübresi karıştırılarak uygulanır. Dikim yapılarak fidan etrafı sıkıştırılır ve sulama yapılır.

   

  Çim Gübresi olarak Çim Bakımında 

  Çim alanlarındaki seyrek ve bozuk kısımlar her yıl ilkbahar ve sonbahar aylarında Nif Organik Süper Toprak ve Nif Organik Çim Kapak Harcı ile tamir edilir. Çim Gübresi olarak kullanılır.

   

  Neden Nif Organik Gübre kullanmalıyım ?

   

  Organik Gübre, Toprakta su oksijeni tutan organik maddedir.

  Besin maddelerini absorbe eden, mikroorganizma faaliyetlerini hızlandıran en önemli etmen organik maddedir.

  Ekolojik sistemde hatalı uygulamalar sonucu, kaybolan doğal dengeyi yeniden inşa etmeye yarayan en önemli etmendir.

  İnsana ve çevreye, izlenebilir sürdürebilir üretim sisteminin en önemli girdisidir.

  Sentetik kimyasal tarım ilaçların kullanımını ortadan kaldırmaya alternatif organik gübredir.

  Kimyasal gübrelerle, organik gübreyi birlikte kullanılırsa kimyasal gübre kullanımın azaltmış olur. Toprak üzerinde daha az tahribata sebep olur.

  Organik gübre ile yetirilen ürünler, insan tüketimine sunulan tarım ürünlerin getireceği faydalar bakımından çok önemlidir.  Organik Gübrenin Uygulama Şekli

   

  Çok yıllık bitkilerde ağaç yaşına bağlı olarak organik gübre kullanılır. Örnek olarak; 1 yaşındaki ağaca 1 kilogram organik gübre şeklinde, 5 yaşındaki ağaca 5 kilogram organik gübre, 8 yaşındaki ağaca 8 kilogram organik gübre, 10 yaşından sonraki ağaçlara ise 8 ile 10 kg arasında organik gübre uygulanır. Ocak, Şubat, Mart aylarında, ağaç taç iz düşümü çevresine 10 – 15 santimetre derinliğe atılır, kapatılır.

  Tek yıllık bitkilerde kullanımı dekara 300-350 kilogram organik gübre şeklinde uygulanır. Örneğin, biber, patlıcan, pamuk, mısır, kavun, karpuz, domates gibi ürünler son sürümde 20-25 santimetre derinliğe kapatılır. (Ocak, şubat, mart aylarında)

  Tek yıllık bitkilerde (buğday, arpa, çavdar) kuru tarımda dekara 150-200 kilogram organik gübre

  Tek yıllık bitkilerde (buğday, arpa, çavdar) sulu tarımda dekara 200-250 kilogram organik gübre, dikim öncesi son sürümde uygulanır.

  Seralarda fide dikimlerin önce hazırlıkta dekara 300-350 kilogram organik gübre şeklinde uygulanır.

  Saksılarda, saksı değişimlerinde saksının hacmine göre 50-70 gram organik gübre şeklinde uygulanır.

  Çim alanlarında metrekareye 300-400 gram organik gübre şeklinde kullanılır.

   

  KULLANIM ZAMANI

   

  Fide ve tohum ekimleri sonbahar ve ilkbahar aylarında, saksı değişimleri ise bitkilerin uyku zamanı olan Ocak, Şubat ve Mart ayları olan yapılması uygundur.

  ÖNERİLER

  Bitkilerin sağlıklı gelişimi için ekim ve değişim zamanlarında Nif Organik Süper Toprak ve Katı Çiftlik Gübresi ile destekleyiniz.

  ANALİZ DEĞERLERİ

  pH 6,4-6,60 (Nötr) EC 1-2 mS/cm, Organik Madde oranı min %40-50

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.