SOLUCAN BİTKİ BESİNİ

90,00 TL
Miktar Seçiniz:
Bir alt ürün seçiniz
Yorumlar (0) | Yorum Yaz
Paylaş:
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • SOLUCAN BİTKİ BESİNİ

   

  -GENEL KULLANIMA UYGUN  STERİL VE ORGANİK ÜRÜN

  SOLUCAN GÜBRESİ

   

  Bünyesinde bitki besin elementlerini organik bileşikler halinde bulunduran, toprağın fiziksel ve kimyasal yapısını düzenleyen n organik katı çiftlik gübresi ile zenginleştirilmiş solucan gübresidir.

   

  ÖZELLİKLER

  Nif Organik Solucan Gübresi; içinde barındırdığı zengin besin değerleri ile bitkileri sağlıklı besler, hızlı ve dengeli büyütür, hastalıklara karşı dirençli tutar.

   

  KULLANIM ALANLARI

  İç ve dış mekan bitkilerinde, sebze yetiştiriciliğinde, saksı değişimlerinde, açık alan fidan yetiştiriciliğinde kullanım için uygundur.

   

  Saksı değişimi

  Saksı hacminin  1/10 u kadar Nif Organik Solucan gübresi ile Nif Organik Süper Toprak karıştırılarak  bitki etrafı doldurulur ve sıkıştırılır. Bu sayede /bitki besin elementlerince zengin bir karışım elde edilir. Düzenli sulama yapılır.

   

  Açık alan fidan dikiminde

  Fidan için açılan çukura 1 / 2 oranında tarladaki mevcut toprağınızın güneş gören tarafından 1/4 oranında Nif Organik Süper Toprak ve 1/8 oranında Nif Organik Süper Torf ve 1/8 oranonda Nif Organik Solucan Gübresi karıştırılarak uygulanır.

   

  ÖNERİLER

  Bitkilerin sağlıklı gelişimi için  ekim ve değişim zamanlarında Nif Organik Solucan Gübresi ile destekleyiniz.

   

  ANALİZ DEĞERLERİ 

    pH 6,4-6,60 (Nötr) EC 1-2 mS/cm  Organik Madde oranı   min %40-50

   

  Nif Organik %100 Organik Solucan Gübresi ;

   

  İçeriğindeki organik madde muhtevası nedeniyle toprağın su tutma ve havalandırma kapasitesini arttırır.

   

  Solucanların gübreye geçirdikleri vücut sıvıları (sölom sıvısı) sayesinde bitkilerde patojenlere karşı direnç oluşturur.

   

  Solucanların sindirim sisteminde, çok sayıdaki mikroorganizma taşıyan, azot fikse eden bakteriler ve antibiyotik etkisi yaratacak doğal büyüme hormonları ve enzimler bulunur ve dışkıya yani gübreye geçer ve bitkide büyümede hız ve direnç sağlar.

  İçeriğindeki yüksek orandaki organik madde, bitki köklerinde saçaklanmayı hızlandırır.

   

   Nif Organik Solucan Gübresi kullanıldığı toprağın organik madde muhtevasını arttırdığı için, toprağın tekstürünü iyileştirir.

  İçeriğindeki yüksek orandaki organik madde topraklardaki pH yüksekliği nedeniyle bitki tarafından kullanılmayan Fosfor, Potasyum, Demir, Çinko vb. bitki besin elementlerini toprakta çözünür hale getirerek bitki tarafından alımını kolaylaştırır.

  İçeriğindeki yüksek orandaki organik madde bitki besin elementlerinin yıkanmasını önlediği için gübrelemeden tasarruf sağlar. 

   

  Nif Organik %100 Organik Solucan Gübresi kullanımı tüm bitkiler için kullanım zamanı ve miktarı toprak yapısına, iklim faktörüne ve bitki çeşidine göre değişmekle birlikte genellikle ekim ve dikimden önce toprağa verilerek toprakla karıştırıldığında başarılı sonuçlar elde edilir.

   

  Toprağın fiziksel yapısını düzeltir, toprağı bitki besin maddeleri ve humusça zenginleştirir Asitli kumlu toprakları düzenleyerek tarıma elverişli hale getirir.

  içeriğindeki elementler yavaş çözündüğünden bitkiye uzun süreli beslenme sağlar.

   

  Nif Organik Katı Solucan Gübresi kokusuzdur.

   

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.