ÇİM KAPAK HARCI

349,92 TL
Miktar Seçiniz:
Bir alt ürün seçiniz
Yorumlar (0) | Yorum Yaz
Paylaş:
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • ÇİM KAPAK HARCI

   

  Uzun ömürlü, sağlıklı güçlü çimlerin yetişmesi, gübreleme amaçlı bozuk çim alanlarını iyileştirmek için üretilen özel karışım toprağıdır.

   

  ÖZELLİKLER

  Nematot, patojen ve fungusitlerden arındırılmış, yabancı ot tohumu içermeyen hijyenik ve steril bir üründür. Bitki besin elementlerince zengin olan ürün ile çimlerin kök gelişimleri güçlenir. Çimler hastalıklardan uzak sağlıklı ve uzun ömürlü olurlar.

  KULLANIM ALANLARI

  Mevcut çimleri gübreleme amaçlı, ekim yapılan çimlere dış etkenlerden koruma amaçlı ve bozuk çim alanlarını iyileştirmek için üretilmiştir.

  ÇİM ÜRETİMİNDE

  Kapak olarak kullanıldığında tohum ekilmek için düzleştirilmiş, merdane geçmiş olan toprak üzerine tohum ekildikten sonra dışarıdan gelebilecek zararlılara karşı bariyer oluşturur. Kuş karınca gibi canlıların zarar vermesini önler.

  ÇİM BAKIMINDA

  Lokal olarak çimlerde bozulma oluşmuşsa sağlıklı büyüyen çimlerle aynı seviyeye gelmesi için yama olarak kullanılır. Bozuk olan yüzeye çim kapak harcı serilir ve zemin sertleştirilir ve üzerine tohum ekilir. Tohum ekilen alnın üzerine 0,5 cm kalınlığında tekrar çim kapak harcı uygulanır. Yağmurlama sulama yapılır.

  MEVCUT ÇİMLERİ GÜBRELEME

  Çim kapak harcı mevcut çimlere gübreleme amaçlı olarak da kullanılır. İçerisinde bulunan büyükbaş gübresi fermente edildiğinden nematot, patojen ve fungustlardan arındırılmış yabancı ot içermez hijyenik ve sterildir. Bu özelliğiyle çimlerin kök gelişimleri güçlenir, hastalıklardan uzak sağlıklı ve uzun ömürlü olurlar.

  KULLANIM ZAMANI

  Ocak, Şubat, Mart veya Eylül, Ekim aylarında yılda 2 veya 3 kez metrekareye 300-350 gr şeklinde yapılır.

   

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.