SÜPER TORF

219,96 TL
Bir alt ürün seçiniz
Yorumlar (0) | Yorum Yaz
Paylaş:
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • GENEL KULLANIMA UYGUN STERİL VE ORGANİK ÜRÜN

  Tüm iç ve dış mekan bitki yetiştirilmesinde saksı değişimlerinde kullanılan Göl kenarlarında ve su altındaki arazilerde yetişen bitkilerin su dibinde yıllar içinde çürümesi ile oluşan tamamen organik bir üründür.

  ÖZELLİKLER

  Özel orman humusu ile formüle edilerek tohum ekimleri, yastıklarda viyollerde, köpüklerde kullanılan özellikle fide üretimi için formüle edilmiş bir karışım toprağıdır. Bünyesinde makro bitki besin maddeleri barındırır ve bu sayede kimyasal gübreye ihtiyaç duyulmaz. Sağlıklı organik ürünler için ideal bir üründür. Hastalık taşımaz ve sterildir. Su tutma kapasitesi yüksektir. Suyun ve gübrenin bitkiye düzenli geçişini sağlar.

  KULLANIM ALANLARI

  İç ve dış mekan bitkilerinde, saksı değişimlerinde, tohum ekimlerinde ve fide yetiştiriciliğinde viyollerde kullanım için uygundur.

  Saksı değişimi

  Saksı değişiminde eski saksıdan bir boy daha büyük saksı seçilmelidir. Saksı dibine drenaj için bir miktar Nif Organik Cüruf konulması uygundur. Daha sonra bitkinin eski toprağı ve uzun kökleri bir miktar temizlenir ve saksıya yerleştirilir. Nif Organik Süper Torf ile bitki etrafı doldurulur ve sıkıştırılır. Bu sayede bitki besin elementlerince zengin bir karışım elde edilir. Düzenli sulama yapılır.

  Fide ve tohum ekimlerinde

  Saksı dibine deranaj için bir miktar cüruf veya çakıl konur ve üzerine Nif Organik Süper Torf eklenir. Fideler uygun aralıklarla dikilir ve sıkıştırılarak sulama yapılır. Viollere Nif Organik Süper Torf konularak ekim yapılır ve düzenli aralıklara sulanır.

  Açık alan fide dikiminde

  Fidan için açılan çukura 2/3 oranında Nif Organik Süper Torf ve 1/3 oranında Nif Süper Toprak ve bir avuç Nif Organik Katı Çiftlik Gübresi karıştırılarak uygulanır. Dikim yapılarak fidan etrafı sıkıştırılır ve sulama yapılır.

  Çim Bakımında

  Çim alanlarındaki seyrek ve bozuk kısımlar her yıl ilkbahar ve sonbahar aylarında Nif Organik Süper Torf ve Nif Organik Çim Kapak Harcı ile tamir edilir.

  KULLANIM ZAMANI

  Fide ve tohum ekimleri sonbahar ve ilkbahar aylarında, saksı değişimleri ise bitkilerin uyku zamanı olan Ocak, Şubat ve Mart ayları olan yapılması uygundur.

  ÖNERİLER

  Bitkilerin sağlıklı gelişimi için ekim ve değişim zamanlarında Nif Organik Süper Torf ve Katı Çiftlik Gübresi ile destekleyiniz

  ANALİZ DEĞERLERİ

  pH 6,7 EC 1-2 mS/cm, Organik Madde oranı min %50

   

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.