Stokta Yok

HOSTA x HYBRİDA (Ağustos Zambağı) BİTKİSİ

135,96 TL
Bir alt ürün seçiniz
Yorumlar (1) | Yorum Yaz
Paylaş:
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (1)
 • Türkçe Adı: Ağustos Zambağı

  Latince Adı: Hosta x Hybrida

  Anavatanı: Japonya, Çin

  Familya: Liliaceae

  İklim özellikleri: Soğuk havaları severler. Güneş ışığından hoşlanmazlar. Direkt güneş ışığı yapraklarını yakabilir. 20-25 derece sıcaklık ideldir. Daha çok gölge ve yarı gölge de iyi gelişim gösterirler. Donlardan zarar görebilirler.

  Form özellikleri: Her daim yeşil yaprak dökmeyen soğanlı bir bitkidir. 1 metreye kadar boylanabilmektedr.

  Yaprak özellikleri: Bazı türler daha küçük yapraklara bazıları ise daha büyük ve geniş yapraklara sahiptir. Türlere göre değişiklik göstermektedir.  Yaprakları her daim yeşil ve gösterişlidir.

  Çiçek özellikleri: Pembe, mor ve mavi renkleri vardır. Tatlı, hoş kokuya sahiptirler.

   Toprak istekleri: Nemli ve verimli bir toprakta gelişir. Organik madde bakımından zengin toprakları tercih ederler. Nötr topraklar da en iyi büyüme eğilimindedirler.

  Üretimi: Kök ayırma veya tohumla çoğaltma yöntemiyle olmaktadır. Kök ayırma işleminden sonra her bir parça ayrı bitki olarak dikilebilir.

  Genel özellikler:  Hosta bitkisinin bu kadar fazla çeşidi olmasına rağmen, tüm çeşitleri aynı şekilde yetiştirilir. Dikkatli bir şekilde sulanmaları, uygun bir toprakla, gübrelemeyle ve iyi bir gölgelemeyle tüm hostaların büyümesi sağlanabilir. Farklı yaprak şekilleri ve renkleri ile kullanıldığın da bahçenizin güzelliği artabilir.                       


T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.