%18 İNDİRİM
Stokta Yok

MERLOT ASMA FİDANI

10,80 TL
8,86 TL
Havale ile :
8,63 TL
Bir alt ürün seçiniz
Paylaş:
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • MERLOT ASMA FİDANI ÖZELLİKLERİ

  Tür : ASMA (ÜZÜM)
  Çeşit : MERLOT
  Sınıfı : Renkli Şaraplık
  Tane Rengi : Mavi - Siyah
  Tane Şekli : Yuvarlak
  Tane Büyüklüğü : Küçük 1,5 - 2 gr.
  Çekirdek : 2 - 3 gr.
  Tad : Hafif aromalı
  Salkım Şekli : Piramidal silindirik
  Salkım Büyüklüğü : Orta 200 - 250 gr.
  Salkım Sıklığı : Dolgun
  Olgunlaşma Dönemi : Orta mevsim
  Budama Şekli : Kısa
  Yetiştiği yöre : Ege, Marmara-Trakya, Güneydoğu Anadolu
  Diğer Özellikleri :
  Fidandeposu.com

  Merlot Asma Fidanı

  Merlot Asma Fidanları görünümü güzel, büyük yapraklı ve aynı zamanda mahsul kalitesi bakımından bağcılık işleri ile uğraşanların en çok tercih ettikleri asma fidanı ürünlerindendir. Dünyaca ünlü kırmızı şarapların birçoğu merlot asma fidanı ile elde edilen üzümlerden üretilmekte ve yine bu şaraplar diğer şaraplara oranla daha yüksek maliyetlere satılmaktadır.

  Yetiştirme Alanları

  Aslen Fransız kökenli olan bu meyve fidanları ülkemizde başlıca; Ege, Trakya ve Doğu Anadolu bölgelerinde daha verimli olarak yetiştirildikleri bilinmektedir.

  Ürün ve Mahsul Özellikleri

  1.5-2 gram tane büyüklüğüne sahip olan mahsuller, aynı zamanda küçük sayıda çekirdek barındırır. Dolgun salkım sıklığına sahip olması ve ortalama salkım ağırlıkları 250-300 grama kadar ulaşan bu ürünler kısa budama şekli ile yetiştirilmektedir. Fidandeposu.com adresimizden 100 TL üzeri ücretsiz kargo seçeneği ile sipariş verebilirsiniz. 

  Fidan Seçiniz bölümünden aynı çeşide ait farklı anaçlara aşılı veya çelikle üretilmiş ve "tatlı çelik" dediğimiz fidanlardan birisini seçebilirsiniz. Hepside aynı meyveyi verirler çünkü hepsine de aynı çeşit aşılanmıştır veya aynı çeşitten çelik alınarak üretilmiştir. Farklı toprak isteklerine göre farklı anaçlar seçebilirsiniz. Anaç özellikleri aşağıda açıklanmıştır. Ancak hobi bahçelerinde anaç seçiminin çok bir önemi yoktur. Açıklamalardan görüleceği üzere kırsal yerlerde, sorunlu topraklarda ve kurulacak büyük tesislerde anaç önem arz etmektedir. Fidanlarımız çıplak köklü, tüplü ve saksılı olarak satışa sunulmaktadır. Kap büyüklükleri aşağıda resimde görülmektedir.

Benzer Ürünler
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.