Stokta Yok

STRELİTZİA REGİNA (Bodur cennet kuşu) BİTKİSİ

425,40 TL
Bir alt ürün seçiniz
Yorumlar (0) | Yorum Yaz
Paylaş:
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 •  

  Türkçe Adı: Bodur cennet kuşu
  Latince Adı: Strelitzia reginae
  Anavatanı: Güney Afrika
  Familya:
  Musaceae
  İklim özellikleri:  Yüksek nemli ve bol güneşli yerleri sever. Doğrudan güneşli veya yarı gölge yerlerde konumlandırılabilir ancak öğle güneşinin yakıcı etkisinden uzak tutulmalıdır.
  Sıcak iklim sever ve dona dayanamaz.Gündüzleri minimum +15 derece,geceleri ise +10 derece sıcaklıklarda olmalıdır.Fakat bu çeşit -3 dereceye hasar almadan dayanabilir.
  Form özellikleri: 2 m uzunluğa kadar büyüyebilen bitki, vahşi doğada neredeyse 4 metre boyunda büyüyebilir. Diğer çeşitlere göre daha bodurdur.50-90 cm arasında boylanır.En fazla 120 cm olur.Bu yüzden iç mekanlarda daha çok tercih edilir.

  Yaprak özellikleri: Muz benzeri yaprakları vardır. Yaprakların sapları uzundur (60 cm). Yaprak dökmeyen bir bitkidir.

  Çiçek özellikleri: Çiçekleri yaklaşık 100-120 cm boyunda büyür. Çiçekler dayanıklıdır, bu nedenle çiçekçilerde yaygın olarak kesme çiçekler olarak kullanılırlar. Çiçekleri mavi-turuncudur.Çiçek açma zamanı en çok aralık sonu – mayıs arası dönemdir. Yazları aşırı sıcak ve kuru havalı olmayan yerlerde starliçe bütün yıl çiçek açar. Çiçek açması toprağın kalitesine ve bitkinin yaşına göre değişir.
  Meyve özellikleri:  
  Toprak istekleri:  Toprak isteği açısından uyumludur.Suyu tutan,geçirgen toprakları sever.Orta asidik topraktan alkaliye kadar her türlü toprakta yetişir.
  Üretimi:  Tohumla ve kökten ayırma ile üretilebilir.
  Genel özellikler:                                          
  Çiçekleri gösterişli olduğu için kesme çiçekçilikte ve iç mekanlarda kullanılır.İnsanlar için az toksik; kedi ,köpek için ise toksik özelliklere sahiptir. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.