x
0 (532) 394 37 29
 
Fiyat Aralığı
-
Stoktakiler
Toplam 30 ürün görüntüleniyor.

Çalı Formlu Bitkiler

Ağaçlar doğanın süsleridir, havayı temizleyen oksijen deposudur. Yemyeşil görüntüleri ile insanların gözlerini doldurur, içini açar. Bir bölgede ne kadar çok ağaç varsa o yer o kadar temiz ve yaşanılası bir yerdir. Dağlarda, ovalarda, evlerin bahçelerinde ne kadar ağaçlandırma yapılırsa o kadar iyi olur. Özellikle çalı formlu bitkiler doğaya en faydalı bitkiler arasındadır. Oksijen alışverişini çok iyi yapabilen ve havayı temizleyen bu bitkiler her mevsim yeşil kalma özelliğine sahip oldukları için dört mevsim oksijen deposu olarak görev yaparlar. Herkes elinden geldiği kadar kendi yaşadığı yerin çevresini yeşillendirme çabasında olursa tüm dünya daha yaşanılacak bir hale gelir.

Çalı Formlu Bitkiler Nelerdir? Nerelerde Bulunur?

Çalı formlu bitkiler genellikle evlerin bahçelerinde veya sitelerin çevre düzenlemesi çalışmalarında çit olarak kullanılır. Bahçelerin kenarında tek sıra halinde belli aralıklarla ekilir ve bu bitkiler büyüdükçe iç içe girerler ve çit görevini görecek şekle gelirler. Türlerini sayacak olursak; top mazı, altuni ardıç, yayıcı kekik, gold taflan, yeşil çıtır taflan, gümüşi taflan, bodur berberis, dik kekik, alacalı taflan, yeşil taflan, mor ada çayı, lavantın, sarı ada çayı, yeşil çalı hanımeli, alacalı çalı hanımeli, bodur nandına ve biberiye gibi bitkilerdir. Bu bitkiler genelde iğne yapraklı, çalı görünümlü ve her mevsim yeşil kalabilen yapıdadır. Yaz kış her mevsim yaşayabilir ve yeşil kalır, sıcak veya soğuktan etkilenmezler. Bazıları etrafa hoş koku verirler.

Çalı Formlu Bitkileri Nerede Bulabilirsiniz? 

Her mevsim yeşilliklerini koruyabilen bu hoş bitkilere nasıl ulaşabileceğinizi merak ediyorsanız, www.fidandeposu.com internet sayfasından online olarak sipariş verebilirsiniz. Çalı formlu bitkiler almak ve etrafınızı yeşil bir cennete dönüştürmek istiyorsanız www.fidandeposu.com adresinde bulabileceğiniz onlarca çeşitten istediğinizi seçebilirsiniz. Sayfada ürünler bölümüne girerek her bitkinin özelliklerini ve resimlerini görebilir, inceleyebilir ve bilgi edinebilirsiniz. Zevkinize göre ve kullanacağınız alanın genel durumuna göre seçim yapabilirsiniz. Siparişinizi verdiğinizde seçmiş olduğunuz bitkiler kargo ile adresine teslim edilmek üzere yola çıkarlar. Ve en kısa sürede sizlerin elinize ulaştırılır. Fidan deposunda her çeşit çiçek, meyve ağacı ve bitki fidanlarını bulabilirsiniz.

© 2015 fidandeposu.com
T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.