Sırala
Toplam 9 ürün görüntüleniyor.

Dut

Anavatanı Uzak doğu ve Çin olan dut dutgiller ailesinden Morus isimli ağaç cinsidir. Özellikle sıcak iklimi olan bölgelerde yetişir. Oldukça hızlı büyüyen dut ağacının kökleri etli bir yapıya sahiptir. Ağaç büyüdükçe kuvvetli olan yan kökler geliştirir ve bu nedenle de rüzgara karşı oldukça dayanıklıdır. Dut ağacının gövdesinden, yapraklarına, dallarına ve meyvesine kadar her alanda fayda sağlanır.

Dut Ağacı

Dut ağacını sadece meyve veren bir ağaç gibi düşünmek hatalı olur. Ağacın yaprakları hayvan besiciliğinde küçük ve büyük hayvanlar için yem olarak kullanılır. Kurutularak ya da taze şekilde değerlendirilir. Sırık şeklinde olan dalları kuvvetli ve dayanıklı olduğu için aşı, çelik ve fidan bağlama işlerinde kullanılır. Hatta kağıt, ve çuval, mobilya, sandık, araba tekerleklerinde ve bazı müzik aletlerin yapımında dut ağacından yararlanılır. Bu konuda daha detaylı bilgi bulabileceğiniz fidandeposu.com adresini ziyaret etmenizi öneririz.

Dut ağacının meyveleri ise gıda sektöründe oldukça yaygın olarak kullanılır. Yaklaşık 4-5 metre kadar büyüyen dut ağacının meyvesi taze olarak tüketildiği gibi kurusu daha da çok tercih edilir. Kanserden, kanın temizlenmesine, kan pıhtılaşmasından, soğuk algınlığına kadar insan sağlığı için önerilen bir meyve çeşididir.

Dut ağacı yetiştirmek isteyenler için önerdiğimiz fidandeposu.com ile, birçok fidan çeşidine sahip olabilirsiniz. Hatta internet üzerinden satış yapan birçok firma mevcuttur. Ancak yeterli bilgiye sahip, işinin ehli ve dut fidanı olarak bol çeşit bulabileceğiniz çok fazla bir adrese rastlanmadığını görüyoruz. Size fidan yetiştiriciliği konusunda uzun yılların tecrübesine sahip, dut ağacı fidanının bol çeşidini bulabildiğimiz ve önerebileceğimiz tek adres fidandeposu.com olduğunu söyleyebiliriz.

 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.