FERRAGNES BADEM FİDANI

122,98 TL
Bir alt ürün seçiniz
Yorumlar (10) | Yorum Yaz
Paylaş:
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (10)
 • FERRAGNES BADEM FİDANI ÖZELLİKLERİ

  Fidan Seçiniz bölümünden aynı çeşide ait farklı anaçlara aşılı ve farklı boylarda fidan seçebilirsiniz. Hepside aynı meyveyi verirler çünkü hepsinede aynı çeşit aşılanmıştır. Fidanlarımız sık dikim için ve-veya değişik toprak yapılarına adaptasyon için bodur - yarıbodur - klasik(tohum anacı) anaçlara aşılanmaktadır. Anaçların özellikleri ve büyüklükleri aşağıdaki tablolarda gösterilmektedir. Fidanlarımız çıplak köklü, tüplü ve saksılı olarak satışa sunulmaktadır. Saksı ve Tüp büyüklükleri Litre olarak belirtilmiştir ve aşağıda resimde gösterilmiştir. Çıplak köklü fidanlarımız ise 130 cm lik kutularımıza sığacak şekilde kök ve dalları budanarak dikime hazır gönderilecektir.

  Tür  : BADEM
  Çeşit  : FERRAGNES
  Orjini  : Fransa
  Diğer İsimleri  :
  Ağaç Özellikleri  : Kuvvetli yarıdik ve çok verimli.
  Meyve İriliği  : İri.
  Meyve Şekli  : Uzun, oval şekillidir.
  Meyve Kabuğu  : Kahverengidir. %2 ikiz meyve yapabilir.
  Meyve İçi  : Koyu kahverengidir, iç randımanı %40 civarındadır.
  Meyve Kalitesi  : Çok kalitelidir.
  Depolama süresi : Çok uzun süre depolanabilir.
  Çiçeklenme zamanı  : Geç dönemde çiçeklenir.
  Derim Zamanı  :
  Tozlayıcıları  : Ferraduel
  Diğer özellikleri  : Erken yaşlarda meyve verir. İri meyvelerinden dolayı tercih edilir. Hastalıklara dayanımı iyidir.


  Fidandeposu.com

  Fidandeposu.com

  Fidandeposu.com

  Ferragnes Badem Fidanı

  Ferragnes badem fidanı, yetiştirilmesi en kolay badem türleri arasında bulunmaktadır. Fransız orijinli bir ürün olan Ferragnes, diğer badem çeşitlerine göre oldukça dayanıklı bir üründür. Geç çiçeklenen ve bol ürün veren bir badem olması nedeni ile genelde badem yetiştiricileri tarafından yaygın olarak tercih edilmektedir.

  İri Ürün Ebatları

  Ferragnes Bademleri, iri ürün ebatları ve doyurucu özellikleri ile meşhurdur. Bu bademler aynı zamanda yağ üretimleri için de oldukça uygundur. Badem yetiştiricilerinin en çok tercih ettiği ürünlerin başında gelmesi de bu özelliklerini doğrular şekildedir.

  Bakım ve Sulama

  Bakım ve sulama kolaylığı da sunan bu ürün fazla su istemeyen kuru şartlarda yetiştirilebilir. Belli aralıklarda ilaçlanması haşerelerin fidana vermesi muhtemel zararların engellenmesi için gerekli olacaktır.

  Yüzlerce Fidan Çeşidi Adresinize Teslim

  Yüzlerce fidan çeşidini bünyesinde bulunduran fidandeposu.com, adresinize teslim fidan çeşitleri ve %100 müşteri memnuniyeti garantisi sunmaktadır. Seçim yaptığınız ürünleri güvenli alışveriş seçeneği ve hızlı kargo gönderimi ile en kısa zamanda adresinize ulaştıran fidandeposu.com alanında lider firmalar arasında bulunmaktadır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.