LAURENNE BADEM FİDANI

139,92 TL
Bir alt ürün seçiniz
Yorumlar (3) | Yorum Yaz
Paylaş:
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (3)
 • LAURENNE BADEM FİDANI ÖZELLİKLERİ

  Fidan Seçiniz bölümünden aynı çeşide ait farklı anaçlara aşılı ve farklı boylarda fidan seçebilirsiniz. Hepside aynı meyveyi verirler çünkü hepsinede aynı çeşit aşılanmıştır. Fidanlarımız sık dikim için ve-veya değişik toprak yapılarına adaptasyon için bodur - yarıbodur - klasik(tohum anacı) anaçlara aşılanmaktadır. Anaçların özellikleri ve büyüklükleri aşağıdaki tablolarda gösterilmektedir. Fidanlarımız çıplak köklü, tüplü ve saksılı olarak satışa sunulmaktadır. Saksı ve Tüp büyüklükleri Litre olarak belirtilmiştir ve aşağıda resimde gösterilmiştir. Çıplak köklü fidanlarımız ise 130 cm lik kutularımıza sığacak şekilde kök ve dalları budanarak dikime hazır gönderilecektir.

  Tür  : BADEM
  Çeşit  : LAURENNE
  Orjini  : Fransa
  Diğer İsimleri  :
  Ağaç Özellikleri  : Kuvvetli yarıdik ve çok verimli.
  Meyve İriliği  : Orta İri
  Meyve Şekli  : Uzun, oval şekillidir.
  Meyve Kabuğu  : Kahverengidir. % 3 - 10 ikiz meyve yapabilir.
  Meyve İçi  : Koyu kahverengidir, iç randımanı %35-40 civarındadır.
  Meyve Kalitesi  : Çok kalitelidir.
  Depolama süresi : Çok uzun süre depolanabilir.
  Çiçeklenme zamanı  : Çok geç dönemde çiçeklenir.
  Derim Zamanı  :
  Tozlayıcıları  : Texas
  Diğer özellikleri  : Diğer bademlere göre çiçeklerini geç açtığı için ilkbahar geç donlarından etkilenme riski olan yerlere önerilir.
  Fidandeposu.com

  Fidandeposu.com

  Fidandeposu.com

  Laurenne Badem Fidanı

  Laurenne badem kendine özgü bir meyve ağacı olup orijini Fransa'ya ait bir ağaç türüdür. Yarı sert kabuklu bir meyvesi olan Laurenne Bademi Ferragnes Toulo ağaçlarının melezi olarak üretilmiştir. Geç çiçeklenen bir ağaç olan ve oldukça verimli bir hasadı bulunan ağaç, tohumlanan kısımların nerede ise yarısına yakınında meyve vermesi ile bilinmektedir. Uzun ömürlü bir ağaç olan Laurenne Badem ağaçları, çoğunlukla badem üreticilerinde ve meyvenin yetişmesine olumlu alanlarda yetiştirilmektedir.

  Saksıda Yetiştirilmeye Uygundur

  Fidan şeklinde alınan Laurenne ağaçları ilk etapta saksıda yetiştirilmeye uygundur. Zaman içerisinde köklerinin büyümesi ile saksı ebatlarının değiştirilmesi gerekir. Yaklaşık 1.50 boyuna ulaşan fidanların ise toprağa ekilmeleri hem verim hem de ağacın sağlığı bakımından gerekli bir durumdur.

  Toprağa Dikim Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Fidanların dallarının çapı ağaç gövdesinden yaklaşık 2,5- 3 metre civarına kadar büyümektedir. Bu durumda aynı hizada dikilmesi planlanan ağaçlar yaklaşık 5 metre aralık ile dikilmelidir.

  Laurenne Fidanı ve Tüm Meyve Fidanı Seçenekleri

  Laurenne badem fidanı ve daha birçok meyve fidan çeşitleri ile internet üzerinden sipariş verebileceğiniz fidandeposu.com adresini ziyaret edebilir, balkon ve bahçelerinizi güzelleştirebilir ve dalından meyve yemenin ayrıcalığına erişebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.