ABBATE FETEL ARMUT FİDANI

139,92 TL
Bir alt ürün seçiniz
Yorumlar (3) | Yorum Yaz
Paylaş:
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (3)
 • ABBATE FETEL ARMUT FİDANI ÖZELLİKLERİ

  Fidan Seçiniz bölümünden aynı çeşide ait farklı anaçlara aşılı ve farklı boylarda fidan seçebilirsiniz. Hepside aynı meyveyi verirler çünkü hepsinede aynı çeşit aşılanmıştır. Fidanlarımız sık dikim için ve-veya değişik toprak yapılarına adaptasyon için bodur - yarıbodur-klasik(tohum anacı) anaçlara aşılanmaktadır. Anaçların özellikleri ve büyüklükleri aşağıdaki tablolarda gösterilmektedir. Fidanlarımız çıplak köklü, tüplü ve saksılı olarak satışa sunulmaktadır. Saksı ve Tüp büyüklükleri Litre olarak belirtilmiştir ve aşağıda resimde gösterilmiştir. Çıplak köklü fidanlarımız ise 130 cm lik kutularımıza sığacak şekilde kök ve dalları budanarak dikime hazır gönderilecektir.

  Tür  : ARMUT
  Çeşit  : ABBATE FETEL.
  Orjini  : FRANSA.
  Diğer İsimleri  :
  Ağaç Özellikleri  : Ağaçları orta kuvvette gelişir.
  Meyve İriliği  : Çok iri.
  Meyve Şekli  : Konik şeklindedir.
  Meyve Kabuğu  : Sarı-yeşil ve meyve kabuğu incedir.
  Meyve İçi  : Sert, sulu.
  Meyve Kalitesi  : Mükemmel bir tada sahiptir. Aromatiktir.
  Depolama süresi : Depolamaya uygundur.
  Çiçeklenme zamanı  :  Orta Dönemde
  Derim Zamanı  : Ağustosun 4.haftası.
  Tozlayıcıları  : Coscia.
  Diğer özellikleri  : Erkenci bir çeşittir.

  Fidandeposu.com

  Fidandeposu.com

  Fidandeposu.com

  Abbate Fetel Armut Fidanı

  Abbate fetel armut fidanı, orta kuvvette bir ağaç yapısına sahiptir, erkenden meyveye yatar ve doğru zamanda budaması yapılırsa düzenli meyve verir.Meyvesi konik biçiminde ve oldukça büyüktür. Kabukları sarı-yeşil renkli ve incedir. Meyvesinin eti sert yapıda ama sulu, şekerli bir tattadır. Kokusu oldukça hoştur.

  Abbate Fetel Armut Fidanı Hangi İklimde Yetişir?

  Abbate fetel armut fidanı, ılıman iklimi sever.  İlkbahar mevsiminin geç donlarından etki görebilir. Bu sebeple armut fidanı soğuk havanın ve sisin çöktüğü çukur yerlere dikilmemelidir. Armut ağaçları, yazların sıcak geçtiği ve bol güneşli yerleri severler. Armut fidanı yetiştirmeyi sınırlayan faktörlerden biri; armut fidanlarının kış soğuklama ihtiyacı duymasıdır. Bu ihtiyaçları giderilmezse ağacın çiçeklenmesi düzensiz ve geç olur. 

  Birbirinden farklı fidan çeşitleri, uygun fiyatları ve güvenli ödeme yöntemleriyle sitemizde sizleri bekliyor. Bahçenizde veya evinizde bulunmasını istediğiniz meyve fidanları ve süs bitkileri Fidandeposu.com kalitesiyle sizlere ulaştırılmaktadır. Üstelik sitemizden çok sayıda bitki alabilirsiniz. Bu sayede kendi küçük ormanınızı oluşturmak için bir adım atabilirsiniz. Bu adım, hem insanlık için hem de kendiniz için çok büyük bir adım olacaktır. Hayalleri gerçeğe dönüştürmek için, Fidandeposu.com'un ürün çeşitliliği ve çok sayıdaki fidan çeşitleri sizleri bekliyor. Ormanların ve tüm bitkilerin her daim bizimle olması dileğiyle...

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.