HAZİRAN GÜZELİ ARMUT FİDANI

69,96 TL
Bir alt ürün seçiniz
Yorumlar (2) | Yorum Yaz
Paylaş:
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (2)
 • HAZİRAN GÜZELİ ARMUT FİDANI ÖZELLİKLERİ

  Fidan Seçiniz bölümünden aynı çeşide ait farklı anaçlara aşılı ve farklı boylarda fidan seçebilirsiniz. Hepside aynı meyveyi verirler çünkü hepsinede aynı çeşit aşılanmıştır. Fidanlarımız sık dikim için ve-veya değişik toprak yapılarına adaptasyon için bodur - yarıbodur-klasik(tohum anacı) anaçlara aşılanmaktadır. Anaçların özellikleri ve büyüklükleri aşağıdaki tablolarda gösterilmektedir. Fidanlarımız çıplak köklü, tüplü ve saksılı olarak satışa sunulmaktadır. Saksı ve Tüp büyüklükleri Litre olarak belirtilmiştir ve aşağıda resimde gösterilmiştir. Çıplak köklü fidanlarımız ise 130 cm lik kutularımıza sığacak şekilde kök ve dalları budanarak dikime hazır gönderilecektir.

  Tür  : ARMUT
  Çeşit  : HAZİRAN GÜZELİ
  Orjini  : Anadolu
  Diğer İsimleri  : June Beauty, Haziran Gülü
  Ağaç Özellikleri  : Kuvvetli, yarı dik
  Meyve İriliği  : Orta
  Meyve Şekli  : Boyun kısmı uzun, alta doğru geniş
  Meyve Kabuğu  : Açık yeşil, güneş gören kısımları kırmızı
  Meyve İçi  : Sarımsı Beyaz, orta sulu
  Meyve Kalitesi  : Tatlı, Kokulu, Hafif kumlu
  Depolama süresi Depolama süresi kısadır
  Çiçeklenme zamanı  : Nisan ayı başında
  Derim Zamanı  : Haziran sonu
  Tozlayıcıları  : Williams
  Diğer özellikleri  : Meyveleri olgunlaştığında dökülmektedir. Olgunlaşan meyveler takip edilip olgunlaştıkça iki üç kez hasat edilmelidir.
  Haziran Güzeli Armut Fidanı

  Haziran armudu meyve şekli ampul şeklinde olup, raf ömrü uzun ve yola dayanıklıdır. Rakıma göre değişen hasat mevsimi 200-300 rakım şartlarında haziran ayının ilk iki haftasıdır. Hobi olarak ya da profesyonelce olsun bu fidanları bulabileceğiniz ve detaylı bilgi alabileceğiniz site olarak  www.fidandeposu.com adresine göz atabilirsiniz. Haziran güzeli armut fidanı dikildiği yıldan itibaren 3. Ve 4. yıllarda verime geçer. www.fidandeposu.com üzerinden satışı yapılan, klasik armut anacı, yarı bodur armut anacı ve tam bodur armut anaçları haziran güzeli armut fidanı üretiminde kullanılır.

  Haziran güzeli armut fidanıağacı orta hızda ve dik olarak büyürken, klasik anaçlı fidanlarda ağacın verimi 8-9 yılı bulur. Bodur ağaçlı armut fidanları 5-6 yıl gibi, tam bodur anaçlı fidanlarda 3-4 yıl ve en son olarak bodur ve yarı bodur fidanların verime oturması ise ilk yıl yada 2. yılda olur. www.fidandeposu.com üzerinden satışı yapılan, klasik armut anacı, yarı bodur armut anacı ve tam bodur armut anaçları haziran güzeli armut fidanı üretiminde kullanılır.

  Haziran Güzeli Armut Fidanı

  Armut fidanı çeşitleri arasında tercih edilen ürün oldukça verimli bir meyve fidanı çeşididir. Fidandeposu.com firmasının sunmuş olduğu bu Haziran güzeli armut fidanı ürünü her türlü toprakta yetişebilecek durumda üretilmiştir. Fidan boyutları da yaklaşık 130 santim kadarıdır.

  Armut Fidanı Çeşitleri

  Haziran güzeli armut fidanı ürünleri çıplak köklü, tüplü ve saksılı olarak Fidandeposu.com online fidan satış sitemizde satışa sunuluyor. Haziran güzeli kategorisinde bulunan armut fidanı meyveleri orta irilikte boyun kısmı uzun alta doğru da geniş bir şekle sahiptir. Tadı tatlı kokusu hoş ve sululuğu orta derecededir. Nisan ayında çiçeklenmeye başlayan fidan haziran sonuna kadar yetişir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.