AKÇA ARMUT FİDANI

89,98 TL
Bir alt ürün seçiniz
Yorumlar (3) | Yorum Yaz
Paylaş:
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (3)
 • AKÇA ARMUT FIDANI ÖZELLIKLERI

  Fidan Seçiniz bölümünden aynı çeşide ait farklı anaçlara aşılı ve farklı boylarda fidan seçebilirsiniz. Hepside aynı meyveyi verirler çünkü hepsinede aynı çeşit aşılanmıştır. Fidanlarımız sık dikim için ve-veya değişik toprak yapılarına adaptasyon için bodur - yarıbodur-klasik(tohum anacı) anaçlara aşılanmaktadır. Anaçların özellikleri ve büyüklükleri aşağıdaki tablolarda gösterilmektedir. Fidanlarımız çıplak köklü, tüplü ve saksılı olarak satışa sunulmaktadır. Saksı ve Tüp büyüklükleri Litre olarak belirtilmiştir ve aşağıda resimde gösterilmiştir. Çıplak köklü fidanlarımız ise 130 cm lik kutularımıza sığacak şekilde kök ve dalları budanarak dikime hazır gönderilecektir. 

  Tür  : ARMUT
  Çeşit  : AKÇA
  Orjini  : Anadolu
  Diğer İsimleri  :
  Ağaç Özellikleri  : Kuvvetli, yarı dik.
  Meyve İriliği  : Küçük
  Meyve Şekli  : Boyun kısmı ve alt kısmı uzun ve sivri.
  Meyve Kabuğu  : Yeşilimsi Sarı.
  Meyve İçi  : Yeşilimsi Beyaz.
  Meyve Kalitesi  : Tatlı, sulu, hoş kokulu, kaliteli.
  Depolama süresi : Depolama süresi kısadır.
  Çiçeklenme zamanı  : Mart Sonu
  Derim Zamanı  : Haziran ortası.
  Tozlayıcıları  : Williams
  Diğer özellikleri  : Erkenci yerli çeşitlerimizdendir. 

  Fidandeposu.com Fidandeposu.com Fidandeposu.com

  Akça Armut Fidanı

  Akça armut fidanı, armut fidanı çeşitleri arasında tercih edilen oldukça verimli bir armut çeşididir. Erkenci bir çeşittir.

  Bu armut çeşidi %100 Anadolu çeşididir.Ağaçları yarı dik ve kuvvetli gelişim gösterir.Meyveleri küçük boyuttadır, alt ve boyun kısımları sivri şekle sahiptir. Kabuk rengi yeşilimsi sarı,tadı mükemmel bir lezzete sahip, sulu ve hoş kokuludur. Mart sonuna doğru çiçeklenmeye başlayan fidanın depolama süresi kısadır.

  Akça Armut FidanıBahçelerini organik meyve ağaçları ile süslemek isteyenlere www.fidandeposu.com’da çeşitli meyve ağacı fidanları satışa sunuluyor. Bunlar arasında yer alan akça armut fidanıküçük ebatı, hoş kokusu ve tatlı lezzeti ile ilk tercihler arasında yer alıyor.

  Akça Armut 

  Anadolu’nun bir meyvesi olan akça armut, yeşilimsi sarı renkte oluyor. Boyun ve alt kısmı uzun ve sivri olan küçük ebattaki bu meyvenin dış rengi yeşilimsi sarı iken iç rengi yeşilimsi beyaz oluyor. Mart sonunda çiçeklenmeye başlayan bu ağacın meyvesini haziran ortasında toplayabilirsiniz. Akça armut fidanı satın almak için www.fidandeposu.com adresini kullanabilirsiniz. Klasik çıplak köklü fidan satın alabileceğiniz gibi, tüplü, bodur ya da yarı bodur fidanlar da alabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.