AMBRA ERİK FİDANI

139,92 TL
Bir alt ürün seçiniz
Yorumlar (0) | Yorum Yaz
Paylaş:
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • AMBRA ERİK FİDANI ÖZELLİKLERİ

  Fidan Seçiniz bölümünden aynı çeşide ait farklı anaçlara aşılı ve farklı boylarda fidan seçebilirsiniz. Hepside aynı meyveyi verirler çünkü hepsinede aynı çeşit aşılanmıştır. Fidanlarımız sık dikim için ve-veya değişik toprak yapılarına adaptasyon için bodur - yarıbodur-klasik(tohum anacı) anaçlara aşılanmaktadır. Anaçların özellikleri ve büyüklükleri aşağıdaki tablolarda gösterilmektedir. Fidanlarımız çıplak köklü, tüplü ve saksılı olarak satışa sunulmaktadır. Saksı ve Tüp büyüklükleri Litre olarak belirtilmiştir ve aşağıda resimde gösterilmiştir. Çıplak köklü fidanlarımız ise 130 cm lik kutularımıza sığacak şekilde kök ve dalları budanarak dikime hazır gönderilecektir.

  Tür  : ERİK
  Çeşit  : AMBRA
  Orjini  : A.B.D.
  Diğer İsimleri  :
  Ağaç Özellikleri  : Kuvvetli ve dik gelişir, verimlidir.
  Meyve İriliği  : Ota İri.
  Meyve Şekli  : Yuvarlak, simetrik, karınçizgisi belli.
  Meyve Kabuğu  : Yeşil pembe.
  Meyve İçi  : Sarı - krem.
  Meyve Kalitesi  : Sert, gevrek, orta sulu, lezzetli ve kalitelidir.
  Depolama süresi : Depolama ve taşımaya elverişlidir.
  Çiçeklenme zamanı  : Çok erken.
  Derim Zamanı  : Mayıs Sonu.
  Tozlayıcıları  : Kendine verimli
  Diğer özellikleri  :
  Fidandeposu.com Fidandeposu.com Fidandeposu.com

  Ambra Erik Fidanı

  Ambra erik fidanı ağaç olarak orta kuvvette gelişerek yetişir. Erken dönemde çiçek veren oldukça verimli bir ağaçtır. Oldukça iri meyveli olan Ambra'nın erik şekli silindirik bir şekildir. Meyvenin dışında bulunan kabuk kısmı kırmızı, iç kısmı sarı renkli olur. Ortalama erik ağırlıkları 250 gr civarındadır. Meyve eti sert ancak lezzeti sulu ve aroması mükemmeldir. Yapısı gereği uzun yola dayanıklıdır.

  Ambra erik fidanı, Akdeniz bölgesinde yetişir ve bu bölgede haziran ayının ikinci haftasında erikler hasat edilir. Bu ağaç çok verimli olduğundan ikinci yıl ve sonrasında bol bol meyve verir. Ambra erik fidanı fidandeposu.com’dan tüm Türkiye'ye sipariş verilebilir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.