SHOW TİME ERİK FİDANI

89,98 TL
Bir alt ürün seçiniz
Yorumlar (4) | Yorum Yaz
Paylaş:
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (4)
 • SHOW TİME ERİK FİDANI ÖZELLİKLERİ

  Fidan Seçiniz bölümünden aynı çeşide ait farklı anaçlara aşılı ve farklı boylarda fidan seçebilirsiniz. Hepside aynı meyveyi verirler çünkü hepsinede aynı çeşit aşılanmıştır. Fidanlarımız sık dikim için ve-veya değişik toprak yapılarına adaptasyon için bodur - yarıbodur-klasik(tohum anacı) anaçlara aşılanmaktadır. Anaçların özellikleri ve büyüklükleri aşağıdaki tablolarda gösterilmektedir. Fidanlarımız çıplak köklü, tüplü ve saksılı olarak satışa sunulmaktadır. Saksı ve Tüp büyüklükleri Litre olarak belirtilmiştir ve aşağıda resimde gösterilmiştir. Çıplak köklü fidanlarımız ise 130 cm lik kutularımıza sığacak şekilde kök ve dalları budanarak dikime hazır gönderilecektir.

  Tür  : ERİK
  Çeşit  : SHOW TİME
  Orjini  : A.B.D.
  Diğer İsimleri  :
  Ağaç Özellikleri  : Kuvvetli ve dik gelişir, verimlidir.
  Meyve İriliği  : Orta İri - İri arası.
  Meyve Şekli  : Yuvarlak, simetrik, karınçizgisi belli.
  Meyve Kabuğu  : Koyu kırmızı.
  Meyve İçi  : Sarı - Kırmızı.
  Meyve Kalitesi  : Sert, gevrek, orta sulu, lezzetli ve kalitelidir.
  Depolama süresi : Depolama ve taşımaya elverişlidir.
  Çiçeklenme zamanı  : Erken.
  Derim Zamanı  : Hazirian Sonu.
  Tozlayıcıları  : Prime Time.
  Diğer özellikleri  :
  Fidandeposu.com Fidandeposu.com Fidandeposu.com

  Show Time Erik Fidanı

  Meyveleri iri olup, kabuğu dumanlı siyahtır. Meyve eti sarı renkli olup, kabuğun altı kırmızı damarlıdır. Çekirdekleri etten kolayca ayrılabilen, meyveleri sulu ve orta aromalıdır. Genellikle 1 yaşında ve 100 cm üzerinde satılmaktadır. Temmuzun 3. haftasında hasat edilir.

  Anaçlarının kökleri yüzeysel gelişen show time erik fidanı, daha sonraki yıllarda toprağın derinlerine giderek, kuvvetli yapıda ağaçlar oluşturur. Nem, toz ve bazı hastalıklara dayanıklıdır.

  Show time erik fidanı soğuk olmayan bölgelerde iyi sonuç verir. Kışın soğuğa dayanıklı olan eriklerin, ilkbaharda dayanıklılığı azalmaya başlar. Çiçek açma döneminde daha hassas olurlar. Show time erikleri kökleri saçak şeklinde olduğu için, derinliği az olan topraklarda yetiştirilir. Erikler kireç oranı fazla olan fakir topraklarda yetiştirilirler.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.