LARODA ERİK FİDANI

139,92 TL
Bir alt ürün seçiniz
Yorumlar (0) | Yorum Yaz
Paylaş:
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • LARODA ERİK FİDANI ÖZELLİKLERİ

  Fidan Seçiniz bölümünden aynı çeşide ait farklı anaçlara aşılı ve farklı boylarda fidan seçebilirsiniz. Hepside aynı meyveyi verirler çünkü hepsinede aynı çeşit aşılanmıştır. Fidanlarımız sık dikim için ve-veya değişik toprak yapılarına adaptasyon için bodur - yarıbodur - klasik(tohum anacı) anaçlara aşılanmaktadır. Anaçların özellikleri ve büyüklükleri aşağıdaki tablolarda gösterilmektedir. Fidanlarımız çıplak köklü, tüplü ve saksılı olarak satışa sunulmaktadır. Saksı ve Tüp büyüklükleri Litre olarak belirtilmiştir ve aşağıda resimde gösterilmiştir. Çıplak köklü fidanlarımız ise 130 cm lik kutularımıza sığacak şekilde kök ve dalları budanarak dikime hazır gönderilecektir.

  Tür  : ERİK
  Çeşit  : LARODA
  Orjini  : California.
  Diğer İsimleri  :
  Ağaç Özellikleri  : Kuvvetli,dik,çok vermli.
  Meyve İriliği  : İri.
  Meyve Şekli  : Yuvarlak, simetrik.
  Meyve Kabuğu  : Koyu mor.
  Meyve İçi  : Kırmızı etli ve kırmızı çizgisi belirgin.
  Meyve Kalitesi  : Sulu, çok lezzetli, mükemmel tatlı aromalı.
  Depolama süresi : Depolamaya uygundur.
  Çiçeklenme zamanı  :
  Derim Zamanı  : Ağustosun 1.haftası.Uzun süreli yaz hasatı vardır.
  Tozlayıcıları  : Santa Rosa ve Burgundy.
  Diğer özellikleri  : Genellikle reçel ve marmelet yapımında kullanılır.Çok verimlidir her sene düzenli meyve verir.
  Fidandeposu.com Fidandeposu.com Fidandeposu.com

  Laroda Erik Fidanı

  Anavatanı California olan Laroda eriği, meyveleri iri, şekil olarak yuvarlak şeklinde ve simetrik yapıdadır. Bu meyvenin kabuğu koyu mor renkte, iç kısmı ise kırmızı renkli ve etli yapıdadır. Bu erik sulu olup, tat olarak çok lezzetli ve aromalıdır. Depolamaya uygun olan laroda erik fidanı nisan ayında çiçek açar ve ağustos ayının birinci haftasına kadar uzun süre hasat edilebilir. Tozlanmasına yardımcı olan Santa Rosa ve Burgundy erikleridir. Çok verimlidirler.

  Genellikle reçel ve marmelat yapılarak tüketilir. Laroda eriği aynı şekilde aşılandığı için aynı meyveyi verirler. Fidanları sık dikim için uygun olup, değişik toprak yapılarına uygundur. Genellikle bodur, yarı bodur ve klasik anaçlara aşılanmaktadır. Laroda eriklerinin fidanları çıplak köklü, tüplü ve saksılı olarak satılmaktadır. Çıplak köklü fidanlar 130 cm büyüklükteki kutulara yerleştirilip, kök ve dalları budanarak dikime hazır olarak satılmaktadır.

  Fidandeposu.com tarafından satışı yapılan, dikime hazır, kaliteli ve garantili laroda erik fidanı alarak, California kökenli olan laroda eriğini üretmek oldukça kolay gerçekleşiyor. Genellikle reçel ve marmelat yapımında kullanılan bu erik türü, aroması ve lezzetinden dolayı oldukça talep görüyor. Sık olarak dikilebilen bu fidanlar, küçük bahçeye sahip olan yetiştiricilerin üretimine de imkan sağlıyor.

  Birçok toprak çeşidine uyum sağlayabilen laroda erik fidanı, dik, kuvvetli ve çok verimlidir. Mor renkli meyveleri iri, yuvarlak ve simetrik olan fidanların, Ağustos ayının ilk haftasında uzun süreli hasadı yapılabiliyor. Her sene mutlaka meyve veren fidanlar, tüplü, saksılı ve çıplak köklü olarak satışa sunuluyor.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.