BEKİROĞLU ERİK FİDANI

69,96 TL
Bir alt ürün seçiniz
Yorumlar (2) | Yorum Yaz
Paylaş:
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (2)
 • BEKİROĞLU ERİK FİDANI ÖZELLİKLERİ

  Fidan Seçiniz bölümünden aynı çeşide ait farklı anaçlara aşılı ve farklı boylarda fidan seçebilirsiniz. Hepside aynı meyveyi verirler çünkü hepsinede aynı çeşit aşılanmıştır. Fidanlarımız sık dikim için ve-veya değişik toprak yapılarına adaptasyon için bodur - yarıbodur-klasik(tohum anacı) anaçlara aşılanmaktadır. Anaçların özellikleri ve büyüklükleri aşağıdaki tablolarda gösterilmektedir. Fidanlarımız çıplak köklü, tüplü ve saksılı olarak satışa sunulmaktadır. Saksı ve Tüp büyüklükleri Litre olarak belirtilmiştir ve aşağıda resimde gösterilmiştir. Çıplak köklü fidanlarımız ise 130 cm lik kutularımıza sığacak şekilde kök ve dalları budanarak dikime hazır gönderilecektir.

  Erik ülkemizde en çok tüketilen, ekşi bir lezzete sahip meyve çeşididir. Eti gevrek olan erik meyvesi sulu, mayhoş ve eti çekirdeğe yapışıktır. Erik fidanları çeşitleri iklim isteklerine türlerine göre değişiklik gösterir. Soğuk havalara ve don olayına karşı hassasiyetleri çiçeklenme dönemlerinde olur. Bilinen pek çok çeşide sahip olan erik fidanlarını fidandeposu.com sitemizden inceleyebilir ve alışverişinizi tamamlayabilirsiniz. Sitemiz üzerinden siparişi verilen erik fidanlarının gönderimi 130 cm lik kutularda kök ve dalları budanmış bir şekilde sağlanır.

  Tür  : ERİK.
  Çeşit  : BEKİROĞLU.
  Orjini  : Anadolu.
  Diğer İsimleri  : Havran.
  Ağaç Özellikleri  : Kuvvetli gelişir.
  Meyve İriliği  : Orta iridir.
  Meyve Şekli  : Yuvarlaktır.
  Meyve Kabuğu  : Açık yeşil olgunlaştığında sarıdır.
  Meyve İçi  : Çekirdek ete yapışık.
  Meyve Kalitesi  : Tadı mayhoş ve suludur.
  Depolama süresi : Depolamaya uygundur.
  Çiçeklenme zamanı  :
  Derim Zamanı  : Haziranın 3.haftası.
  Tozlayıcıları  : Kendine verimlidir.
  Diğer özellikleri  :


  fidandeposu.com fidandeposu.com fidandeposu.com

  Bekiroğlu Erik Fidanı Çeşitleri

  Fidandeposu.com sitemizde erik fidanlarının pek çok çeşidi mevcuttur. Örneğin can erik, Japon eriği, black amber, black diamond, papaz eriği, gölcük eriği, bekiroplu erik fidanı gibi birçok çeşidi vardır. Bekiroğlu erik fidanı orijinali Anadolu topraklarında yetişen verimli bir fidan çeşididir. Ağacı kuvvetli, orta verimli ve yarı dik olarak yetişir. Meyvesi oldukça sulu ve tadı hafif mayhoştur. Haziran ayının son haftalarına doğru hasat edilen erik fidanı çeşidi olgunlaşma döneminde sarı ve turuncu gibi olan rengi daha sonrasında kırmızı bir renge dönüşür. Bekiroğlu erik fidanı siparişinizi sertifikalı fidan yetiştiriciliği ve satışı yapan fidandeposu.com sitesinden güvenle sipariş verebilir ve detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.