Sırala
Toplam 13 ürün görüntüleniyor.

Kiraz Fidanı

Kiraz yetiştiriciliği ülke topraklarımızın hemen hemen her yerinde yapılabilmektedir. Üretilecek alanın doğru seçimi, bakımı, yetiştiricilik öncesi alınacak önlemler ve düzenlemelerle istenilen mahsul elde edilebilir. Bazı yörelerimizde kiraz yetiştiriciliği önemli geçim kaynağıdır. İzmir, Manisa, Bursa, Afyon, Amasya, Kocaeli kiraz yetiştiriciliğinin en çok yapıldığı iller arasındadır. Üretilen kirazların bir kısmı ihraç yoluyla ülke ekonomisine ve kalkınmasına fayda sağlamaktadır. Dünya üzerinde kiraz ihracatında en önemli ülkeler arasındayız.

Dilediğiniz kiraz fidanı için Fidandeposu.com sitesini ziyaret edebilir güvenle alışveriş yapabilirsiniz. Dünya üzerinde adı Türk kirazı olarak bilinen ve nakliyeye uygun olan 0900 ziraat kiraz fidanı iri meyveli ve çatlamaya dayanıklıdır.

Brooks kiraz fidanı; meyveleri iri, kabuğu kırmızı ve serttir. Yağmur yağmasıyla çatlama oluşabilecek bir türdür.

Regina kiraz fidanı; çiçeklenmesi geç bir türdür. Meyveleri iri, koyu kırmızı, meyve içi kırmızı ve tatlıdır. Ağaçları kuvvetlidir.

Star Giant kiraz fidanı; Meyveleri iri, aromalı tadı olan kiraz fidanı verimli bir türdür.

Kordia kiraz fidanı; Meyvesi kalp şeklindedir. İri meyve eti kırmızıdır. Tatlı, aromalı lezzetli bir türdür.

Starks Gold kiraz fidanı; Çok verimli bir türdür. Meyve rengi sarıdır orta iriliğe sahiptir. Genellikle reçel üretiminde değerlendirilir.

Early Borlat kiraz fidanı; Verim oranı yüksektir. Her yıl meyve verir. İri meyveli, koyu kırmızı renkli ve kalitelidir.

North Wonder kiraz fidanı; Çok büyük ve iri meyveli bir türdür. Koyu kırmızı renklidir. 0900 ziraat kiraz fidanının yerini doldurabilecek bir türdür.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.